Новий виклик для ППО: чому атака на Київ стала унікальною

Юрій Ігнат розповів про особливості атак реактивними "Шахедами"

У небі над Україною зафіксували до восьми реактивних "Шахедів". Головна особливість цих дронів полягає в тому, що ці безпілотники складно розпізнати радіолокаційні засоби. Як передає портал "Коментарі", про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону розповів речник Повітряних сил України Юрій Ігнат.

"Реактивні БПЛА були зафіксовані вчора. Були зафіксовані до 8 реактивних БПЛА з північного напрямку. Ймовірно, сьогодні теж такі БПЛА були серед звичайних дронів-імітаторів, або ударний БПЛА-шахед з двигунами внутрішнього згоряння", - пояснив Ігнат.

За його словами, саме тому, як уже повідомлялося, для них характерний звук, який відрізняється від звичайного "Шахеда".

"Фактично радіолокаційно він відображається як крилата ракета за параметрами польоту, тому що швидкість там може бути 500 плюс кілометрів на годину. Такі цілі перехоплювати можуть далеко не всі засоби, які ми сьогодні застосовуємо", - пояснив представник ВС.

Юрій Ігнат зазначив, саме тому на сьогодні є загроза застосування противником цих реактивних дронів.

"Звичайно, масового застосування їх немає, є поодинокі випадки, але вчорашній випадок, учорашня ніч, показує, що 8 таких БПЛА було точно зафіксовано", - додав Ігнат.

Читайте також на порталі "Коментарі" - зруйновано під'їзд багатоповерхівки, десятки постраждалих: що відомо про атаку РФ на Київ.

Також видання "Коментарі" повідомляло - під час атаки по Києву в ніч на 31 липня російські війська, попередньо, застосували реактивні "Шахеди". Таку заяву зробив міністр внутрішніх справ Ігор Клименко.

Міністр зазначив, що безпілотники "заходили" на столицю з різних боків і після того, як начебто все заспокоїлося, за годину пішла ракетна атака.