Нові умови бронювання: Кабмін змінив критерії для критичних підприємств

Підприємства повинні відповідати новим вимогам для бронювання співробітників, зокрема за зарплатним критерієм

Уряд оновив критерії для бронювання співробітників та визначення критичних підприємств. Згідно з новими правилами, підприємства повинні відповідати низці вимог, включаючи зарплатний критерій та відсутність заборгованості перед бюджетом. Процес бронювання буде централізовано здійснюватися через платформу "Дія" з 1 грудня цього року. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль

Уряд провів аудит підприємств і організацій, які отримали статус критичних та право бронювати співробітників. Результати перевірки виявили кілька проблемних аспектів, що потребують змін. Зокрема, регіональні та галузеві критерії тепер будуть узгоджуватися з Міністерством оборони та Міністерством економіки.

Однією з ключових новацій є введення обов'язкових критеріїв для приватного сектору: зокрема, зарплата співробітників та відсутність боргів перед державним бюджетом стали умовами для їхнього бронювання. Середня зарплата працівника та на підприємстві має бути не менше 2,5 мінімальних зарплат. Це дозволить уникнути зловживань, коли підприємства реєструють працівників виключно для отримання "тіньового" бронювання.

З 1 грудня всі бронювання будуть здійснюватися через платформу "Дія". Також запроваджено щомісячний моніторинг виконання нових вимог. Для компаній, які вже мають відстрочку, надано перехідний період до 28 лютого 2025 року, щоб вони могли привести свої дані у відповідність з новими умовами.

Нагадаємо, В Україні почали мобілізувати чоловіків з ВІЛ, відкритою формою туберкульозу розумовою відсталістю та проблемами зі слухом. Це пов’язано із тим, вважає депутат, що механізм бронювання призупинено на час перевірки. Юридично ТЦК мають повне право мобілізувати таких військовозобовʼязаних.