"Нереально": Селезньов пояснив, чому варто забути про ідею з миротворцями в Україні
Для введення миротворчого контингенту потрібна величезна кількість військових, що робить цей варіант практично нездійсненним.
Введення миротворчих військ в Україну є абсолютно нереалістичним у будь-якому сценарії. Таку думку висловив військовий експерт Владислав Селезньов в коментарі для Українського радіо.
Селезньов наголосив, що ключовою проблемою є необхідність отримання мандата на участь західних військ у врегулюванні конфлікту. Це може бути мандат ООН або НАТО, але обидва варіанти малоймовірні.
"Для отримання мандата ООН необхідна згода Російської Федерації, яка є постійним членом Ради безпеки ООН і має право вето. Це неможливо. Що стосується мандата НАТО, то Альянс усіляко уникає прямої участі у російсько-українській війні. Це також абсолютно нереально", – пояснив він.
Експерт зазначив, що для введення миротворчого контингенту потрібна величезна кількість військових, що робить цей варіант практично нездійсненним.
"Ми не повинні тішити себе ілюзіями. Найімовірніше, всі питання, пов’язані з протистоянням Росії, Україна буде вирішувати самостійно. Важливо, щоб наші західні партнери забезпечили необхідний рівень військово-технічної підтримки, яка дозволить нам зберегти стійкість, особливо в другій половині 2025 року",– підкреслив Селезньов.
Він також скептично оцінив можливість створення західного протиповітряного прикриття для України.
"Якби Захід був готовий задіяти свої системи ППО для захисту українського кордону, ми вже бачили б певні дії в цьому напрямі. Але навіть коли російські ракети і дрони залітають на територію НАТО, як це сталося в Румунії та Польщі, реакція Альянсу досить стримана. Це свідчить про небажання ескалувати конфлікт", – зауважив експерт.
Селезньов наголосив, що українцям слід визнати: війна з Росією – це насамперед наш виклик.
"Ця війна – наш головний біль, і скоріш за все, нам доведеться продовжувати боротися з ворогом самостійно", – підсумував він.
Портал "Коментарі" вже писав, що президент Франції Еммануель Макрон неодноразово озвучував ідею розміщення європейських військ в Україні. Його ідею загалом підтримують Швеція та Італія. Однак, пише The New York Times, в інших європейських столицях та в керівництві ЄС і НАТО ідею розміщення миротворців в Україні сприйняли скептично.