Небачений розсинхрон: названо вкрай небезпечну особливість ракетного удару 21 липня
Під час атаки російські дрони атакували Україну, використовуючи заплутані й нестандартні маршрути.
У ніч на 21 липня Росія здійснила чергову масштабну і комбіновану повітряну атаку на Україну. Удар включав не лише дрони-камікадзе, а й ракети різних типів, а головними мішенями стали Київ і Івано-Франківська область. Як зазначає військово-політичний оглядач Олександр Коваленко, ця атака мала низку тактичних особливостей, які заслуговують на увагу.
Зокрема, окупаційні війська РФ застосували вкрай заплутані маршрути польоту дронів. Наприклад, замість прямого курсу через Полтавщину, БПЛА обирали довший шлях: через Дніпро, облітаючи район Черкас, і тільки потім заходили на Київ між Каневом і Богуславом. Замість 500 км ці дрони пролітали понад 750 км — маршрут значно ускладнився без явної необхідності.
Хоча такі маневри могли бути пов’язані з уникненням систем ППО або реагуванням на радіоелектронну боротьбу, подібні зигзаги часто межували з прямими й логічними траєкторіями, що створювало враження хаотичності чи експериментів з тактикою.
Ще однією незвичною деталлю стала відсутність синхронізації ракетного обстрілу. Якщо раніше РФ намагалася координувати запуск ракет різних типів, щоб вони вражали цілі одночасно — цього разу удари були розтягнуті у часі. Це, ймовірно, знижувало ефективність атаки, але водночас ускладнювало роботу ППО, адже атакували різні напрямки з різною інтенсивністю.
Такі дії свідчать про спробу розосередити оборону України, створити ефект непередбачуваності та знизити ефективність систем захисту. Але це також підтверджує, що системний терор з боку Росії триває, і він вимагає системної відповіді. Експерт наголошує, що лише масштабне посилення засобів перехоплення — включно з легкомоторною авіацією — дозволить не лише реагувати на загрози, а й діяти на випередження.
Коваленко підкреслює, що така демонстративна атака вкотре показала повну зневагу Кремля до мирних ініціатив, зокрема пропозицій Дональда Трампа щодо тимчасового припинення вогню. Росія не планує ані зупиняти війну, ані створювати навіть ілюзію готовності до діалогу. За словами оглядача, Вашингтон має зробити з цього чіткі висновки.
Як вже писав портал "Коментарі", після чергової нічної масованої атаки Росії по території України 21 липня прем’єр-міністерка Юлія Свириденко виступила із заявою у своєму Telegram-каналі. Вона рішуче засудила дії країни-агресора та наголосила на потребі посилення оборонного сектору.