Названо найбільш реалістичний сценарій завершення війни: подробиці
Війну в Україні неможна завершити юридичним чи політичним шляхом
Політолог Володимир Горбач висловив скепсис щодо ідеї розміщення миротворців на лінії розмежування та можливості політичного врегулювання російсько-української війни. У своїй колонці для "Главреду" він наголосив, що війна на виснаження триватиме доти, доки одна зі сторін не зазнає руйнівної поразки або обидві сторони не вичерпають свої ресурси одночасно.
На думку Горбача, ця війна має не лише виснажливий, а й екзистенційний характер. Росія веде війну на знищення України як держави, тому конфлікт неможливо вирішити політичними чи юридичними методами.
Політолог звернув увагу на юридичний конфлікт щодо окупованих територій: відповідно до Конституції України, Крим і чотири області є невід'ємною частиною нашої держави. Водночас Росія включила ці території до своєї Конституції як суб'єкти федерації. Через це політичне вирішення ситуації є неможливим як з внутрішньополітичних, так і з юридичних причин, переконаний експерт.
Горбач вважає, що війна триватиме до повного внутрішнього ослаблення однієї зі сторін. Якщо ж цього не станеться, найбільш реалістичним сценарієм буде припинення вогню без укладення мирної угоди. Це може статися внаслідок виснаження обох сторін, які більше не матимуть ресурсів для продовження бойових дій.
Горбач провів паралель між російсько-українською війною та ірано-іракським конфліктом 1980–1988 років. Тоді війна розпочалася через амбітні плани Саддама Хусейна, який розраховував швидко захопити території на південному заході Ірану. Однак бойові дії тривали вісім років і завершилися лише після взаємного виснаження сторін, без підписання мирної угоди.
Хоча ірано-іракський конфлікт завершився поверненням сторін до державного кордону, за типологією він найбільше нагадує сучасну російсько-українську війну, підсумував Горбач.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, чи закінчиться війна в Україні у 2025 році.