Названі три ключові питання, які Україні і РФ будуть обговорювати під час переговорів

Якщо між Україною і РФ будуть переговори, то на них обговорюватимуть не тільки територіальні питання

Переговори між Україною та Росією обговорюють вже близько пів року, проте РФ поки що не готова до справедливого миру, а Україна відмовляється вести діалог на умовах Москви, про це в інтерв'ю "Главреду" сказав доктор політичних наук і експерт Максим Розумний.

При цьому експерт припустив, що може стати предметом обговорення, коли обидві сторони таки сядуть за стіл переговорів.

На його думку, першим пунктом будуть йти територіальні питання і розташування нової лінії розмежування. Наразі, за його словами, з нового кремлівський диктатор Володимир Путін вимагає Запорізьку та Херсонську області, хоча вони не повністю під контролем Росії. У свою чергу Україна наполягає на поверненні до кордонів 1991 року, включно з територіями, що були під контролем Києва на початку 2014 року. Проте західні партнери України вважають, що вирішення питання можливе через повернення до лінії станом на 23 лютого 2022 року.

"Питання територій дуже важливе для нас – це наші землі. Втім, я не думаю, що воно настільки принципове, тому що Україна і Росія навряд чи дадуть офіційну згоду на територіальні розмежування. Ні Київ, ні Москва не визнаватимуть належність протилежній стороні будь-яких територій", - сказав Розумний.

Другим пунктом стане членство України в ЄС та НАТО. Розумний вважає це питання найлегшим, оскільки попри публічну риторику багатьох світових лідерів, прийняття України в ЄС чи НАТО найближчим часом не планується. При цьому, за його словами, Україна навряд чи відмовиться від євроатлантичного курсу, проте західні партнери можуть пообіцяти Росії, що Київ у свої блоки не прийматимуть.

Третім пунктом будуть санкції проти Росії. Це, каже експерт, найважливіший фактор для обох сторін, через що Київ та Москва не можуть домовитись про заморожування конфлікту, оскільки РФ шантажує Захід.

"Москва загрожує подальшою ескалацією війни у ​​разі, якщо не буде скасовано санкційних обмежень. Питання санкцій проти РФ є важливим і для нас: ми можемо вийти з війни, не контролюючи певних територій і не отримавши членство в НАТО, але нам важливо, щоб навіть після заморозки війни Росія продовжувала слабшати. Щоб вона занепадала і не змогла відновитися. Слабка РФ - наша головна гарантія безпеки, навіть більша, ніж вступ до НАТО. Тому що слабкість не дозволить російській державі знову напасти на Україну", - підсумував Розумний.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що Україну підштовхують до переговорів з РФ.