Наступ армії РФ сповільнився втричі: важливі деталі

Росія втрачає наступальний потенціал

У 2025 році російська армія домоглася лише незначних територіальних успіхів в Україні, незважаючи на прагнення Володимира Путіна до кінця року встановити повний контроль над чотирма українськими областями - Луганською, Донецькою, Запорізькою та Херсонською.

Як пише Bloomberg з посиланням на дані аналітичного проєкту DeepState, із січня 2025 року російська армія захопила лише 0,15% української території.

Зазначається, що темпи наступу росіян на сході України впали втричі порівняно з кінцем 2024 року. Якщо тоді російські війська щотижня просувалися приблизно на 125 кв. км, то зараз показник впав до 41 кв. км на тиждень.

"Незважаючи на чисельну перевагу, російські збройні сили залишаються далекими від досягнення військових цілей Путіна", - підсумовує агентство.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що перемир’я в Україні не буде, тому що Кремль не зацікавлений в ньому та досі вимагає капітуляції Києва, а президент США не виявляє жодного бажання запроваджувати санкції проти Росії, щоб змусити Москву до миру, пише редактор порталу Politico Джеймі Деттмер. "Путін уявляє себе новим Петром Першим. У нього навіть є бронзова статуя царя 18 століття в залі Кабінету міністрів. Путін, ймовірно, вважає, що не лише тривалі бойові дії допоможуть йому досягти більшості своїх реваншистських військових цілей в Україні, але й нескінченні переговори, які послаблюють бажання президента США Дональда Трампа домагатися мирної угоди", – пише він.

Крім того, портал "Коментарі" розповідав, що за останні роки китайські інвестори скорочують інвестиції в РФ через скепсис до перспектив російського ринку та боязнь санкцій, йдеться у звіті Інституту економік країн, що розвиваються, Банку Фінляндії (BOFIT). У звіті зазначається, що війна в Україні та санкції проти Росії призвели до зростання залежності російської економіки від китайської. Економічне партнерство Москви і Пекіна міцне як ніколи. Для Росії Китай став найбільшим торговельним партнером — на нього припадає більше третини всієї російської зовнішньої торгівлі.