Наслужив: ексочільник Броварського ТЦК користується майном на майже $1 мільйон

Елітний будинок, квартира за 5 мільйонів і автопарк Touareg’ів: у екскерівника Броварського ТЦК виявили майно на 1 мільйон доларів

Колишній керівник Броварського територіального центру комплектування Юрій Бурляй, який обіймав посаду з серпня 2022 по листопад 2024 року, користується розкішною нерухомістю та автопарком на загальну суму понад 40 мільйонів гривень, або близько 1 мільйона доларів США.

У березні 2024 року Бурляй почав орендувати будинок на 320 м² у закритому котеджному містечку під Києвом. За словами забудовника, вартість подібного об’єкта без ремонту становить близько $400 000, а з ремонтом — до $720 000.

Офіційна власниця котеджу — пенсіонерка Олена Черенкова, яка придбала будинок і вже за тиждень здала його в оренду тодішньому військкому. Її син Павло Гусак — колишній бізнес-партнер Бурляя — пояснив журналістам, що не пам’ятає вартість купівлі.

Попри це, Бурляй стверджує, що платить за оренду всього 18 000 грн на місяць, адже "допомагає другу" доглядати за будинком.

Ринкова вартість оренди подібного житла — від $3 000 на місяць, зазначають експерти нерухомості.

У розпал його служби в ТЦК теща Бурляя стала власницею двох квартир у новобудові в Борисполі. Формально кожна коштувала 435 тис. грн, однак ринкова ціна таких об’єктів — утричі вища. Нині в обох квартирах триває ремонт.

У 2024 році дружина Бурляя — Світлана, а також її діти, отримали право власності на елітну квартиру у Вишгороді — вартістю понад 5 млн грн, плюс машиномісце за 229 тис. грн.

Автопарк 2024 року

Серед зареєстрованих транспортних засобів —

  • Volkswagen Touareg 2021 року,
  • мотоцикл Honda NC750XD,
  • ще кілька авто, загальною вартістю 2,8 млн грн, згідно з декларацією.

Попри майновий “розквіт”, із січня 2025 року Юрій Бурляй обіймає посаду начальника відділу військового лідерства Генштабу ЗСУ. До цього він також керував Бориспільським ТЦК.

Розслідування викликає чимало запитань щодо походження майна, яке з’явилось у родини Бурляя саме в той період, коли він очолював військкомати та був відповідальним за контроль виїзду чоловіків за кордон.

Нагадуємо, раніше портал "Коментарі" повідомляв про те, що Львівська ОВА схвалювала виїзд чоловіків за фейковими листами з підписом імператора Росії.