На Заході оцінили мотоциклетні штурми росіян: чи працює тактика

Росія робить ставку на мотоцикли для штурмів в Україні. Аналітики ISW зробили висновок про відсутність прориву фронту.

Російська армія дедалі активніше використовує мотоцикли у спробах прорвати українську оборону. Американський Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив аналітику, в якій поставив під сумнів ефективність цієї тактики на війні в Україні.

У звіті ISW від 1 липня йдеться про нову тенденцію у збройних силах РФ, а саме масове використання мотоциклів у бойових діях проти ЗСУ. Міністерство оборони Росії вже заявило про плани закупити до 200 000 мотоциклів китайського виробництва, а також десятки тисяч квадроциклів і багі. Відповідні навчальні програми створюються у військових училищах, зокрема в Новосибірську та на полігоні в Краснодарському краї.

Ключовим куратором ініціативи став генерал-полковник Андрій Мордвічев, який, за даними російських джерел, є "піонером" у впровадженні мотоштурмів на напрямку Покровська. У планах військового керівництва РФ централізоване забезпечення армії мототехнікою та створення резервів, а також підготовка нових інструкторів, зокрема серед колишніх бійців ПВК "Вагнер".

Проте, попри активну пропаганду, результати використання мотоциклів на фронті виглядають сумнівними.

"Використання мотоциклів дозволило російським військам дещо покращити свою здатність ухилятися від українських безпілотників у спірних "сірих зонах" уздовж лінії фронту, але темпи просування Росії ще не перевищили крок пішки, попри зусилля щодо інтеграції швидших транспортних засобів у тактику нападу", - йдеться у звіті ISW.

Також критикують цю тактику російські військові блогери. Колишній інструктор Storm Z визнав, що мотоциклісти є легкою мішенню для українських FPV-дронів. Втрати у таких мотоциклетних штурмах показують збільшення співвідношення загиблих до поранених зростає. За його словами, штурми на мотоциклах могли б бути успішними, якби росіяни активно використовували підтримку з повітря, зокрема завдяки безпілотникам, а також засоби РЕБ.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що ООН стурбована через публікацію відео з полоненими з Китаю та Північної Кореї в Україні.

Також "Коментарі" писали, що Генштаб ЗСУ уперше показав фронт у Сумській області.