Миру навіть близько не видно: стало відомо про гучне фіаско ультиматуму Трампа
Незважаючи на жорсткий ультиматум президента США, Кремль не виявляє намірів йти на компроміси, а стамбульські перемовини завершуються без жодних досягнень.
Попри резонансний ультиматум від президента США Дональда Трампа, який дав Кремлю 50 днів на досягнення мирної угоди, черговий раунд перемовин між Україною та Росією завершився безрезультатно. Переговори, що відбулися в Стамбулі в середу, тривали менше години й не принесли жодного прориву, повідомляє The Wall Street Journal.
Секретар РНБО України Рустем Умєров, який очолював українську делегацію, констатував повну відсутність прогресу щодо припинення бойових дій або навіть тимчасового перемир’я. За його словами, протягом шести місяців переговорів не було досягнуто жодних суттєвих домовленостей. Київ знову ініціював прямий діалог між Володимиром Зеленським і Володимиром Путіним, але російська сторона традиційно відмовилася. Делегацію РФ очолював Володимир Мединський, відомий як близький соратник Путіна.
Аналітики назвали ситуацію "театральною дипломатією". Олександр Габуєв з Центру Карнегі Росія-Євразія зазначив, що Путін наразі не зацікавлений у жодному компромісі, окрім повної капітуляції України.
Тим часом Дональд Трамп прагне залишитися ключовим посередником, погрожуючи економічним тиском на союзників Москви. Він заявив, що введе 100% мита на країни, які підтримують Росію, якщо угоди не буде досягнуто за 50 днів. При цьому він одночасно пообіцяв надати Україні нові системи ППО Patriot.
Анна Келлі, представниця Білого дому, наголосила, що саме завдяки Трампу відновлено прямий діалог між сторонами. Але експерти скептично оцінюють його дії: Габуєв вважає, що Трамп не готовий до активних кроків і радше відтягуватиме процес, ніж сприятиме вичерпанню потенціалу Росії.
У Конгресі США пропозиції про жорсткі санкції, зокрема від сенатора Ліндсі Грема, були заблоковані самим Трампом. Навіть ініціатива щодо 500% мит на імпорт з РФ не знайшла підтримки серед республіканців.
Натомість Кремль наполягає на своїх умовах: визнання Криму та ще чотирьох регіонів як "російської території", а також нейтральний статус України — навіть щодо областей, які Росія фактично не контролює.
Як вже писали "Коментарі", У найближчому майбутньому Збройні сили України отримають можливість здійснювати вплив на територію Російської Федерації за допомогою нового озброєння. Водночас конкретні типи систем і строки їх передачі залишаються засекреченими. Про це заявив заступник голови комітету з міжнародних справ Бундестагу та представник МЗС Німеччини Йоханн Вадефуль у коментарі для видання Zeit.