Мир чи війна до переможного кінця. На кого в Україні робить ставку Кремль
Для частини українців, яким байдуже на криваву війну, «мирний план» Туреччини виглядає прийнятно, відзначає у Фейсбуці політтехнолог Олег Постернак. Саме на них впливає РФ, здійснюючі ракетні удари
Зараз знову почалися емоційні гойдалки із приводу того, що чекає на Україну переговори із РФ з перспективою відновлення відносної життєвої стабільності у невоєнному бутті чи подальший агресивний ритм війни з прильотами від дронів і ракет, удосконаленням тактики дій ворога, посиленням мобілізації в Україні, можливим новим російським наступом, відсутністю американської допомоги, згортання соціальних статей бюджету
При цьому, як вважає Олег Постернак, гойдалки ці більш серйозніші, ніж у попередні періоди війни, адже якщо раніше суспільство тримало спільну рамку війни через імпульси надії щодо контрнаступу, то зараз питання "а може зупинка?" постане вже більш фундаментальною ймовірністю.
Звісно, додає він, є категорія українців, яким байдуже на тимчасово окуповані території вже зараз. Для них головне їх споживацьке матеріальне буття, приватні буденні справи, заробіток та відпочинок, навіть у криваву війну.
За його словами, саме оця остання категорія теоретично може сприйняти перемовний трек як бажаний при подальшому загостренні обставин війни, які безпосередньо будуть впливати на їх життєву та психологічну стійкість. Тому ворог і робить удари по знищенню інфраструктури, яка забезпечує цю стійкість.
При цьому він звернув увагу на те, що так званий "турецький план" мирного врегулювання з’являється в акурат після нового результативного ракетного обстрілу РФ по енергоінфраструктурі України.
За його словами, план теоретично міг би стати привабливим для деякого контингенту українців, що втомився від інтенсивної війни на виснаження. Розрахунок його бенефіціарів – збити мотивацію для подальшого опору та наблизити частину українців до нульової відмітки сприйняття переговорів із РФ через посилення враження про неминучість подальшої воєнної катастрофи, бесперспективність війни з українського боку.
При цьому, вважає експерт, завдання-мінімум – публічно показати непоступливість російської рамки примирення щодо територіальний надбань, тому Пєсков і зарядив думку, що потрібно буде враховувати "нові геополітичні реалії".
При цьому він додав, що у плані немає нічого про репарації РФ, вину за завдані збитки та вбивства цивільних, відповідальність військово-політичної верхівки РФ. А це, підкреслює експерт, дуже важливе питання.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що РФ своїми "мирними ініціативами" тестує думку України і Заходу на них.