Міноборони закликає союзників "Рамштайну" підтримати інвестиції в українську оборонну галузь

Заступник очільника відомства наголосив на важливості використання доходів від заморожених російських активів як додаткового джерела фінансування для ОПК та спільних підприємств.

Заступник міністра оборони України з питань європейської інтеграції Сергій Боєв звернувся до країн формату "Рамштайн" із закликом інвестувати в розвиток оборонно-промислового комплексу України. Про це повідомили у Міністерстві оборони.

Боєв виступив під час засідання національних директорів з озброєння держав-учасниць Контактної групи з оборони України, що відбулося в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі.

Міністерство оборони зазначило, що, незважаючи на потужний розвиток української оборонної промисловості за умов повномасштабної війни, яка збільшила обсяги виробництва у 20 разів, галузь потребує додаткових інвестицій для розвитку спільних підприємств та модернізації потужностей.

"Наш оборонно-промисловий комплекс працює не на повну потужність через брак фінансування. Водночас лише за 2023-2024 роки виробництво артилерійських систем зросло втричі, бронетранспортерів – у п’ять разів, а виробництво протитанкової зброї – вдвічі. Ми здатні виробляти понад 4 млн БПЛА на рік, якщо отримаємо належне фінансування", – заявив Боєв.

Заступник міністра підкреслив важливість прискорення виробництва техніки та боєприпасів, а також акцентував на необхідності враховувати бойовий досвід України для вдосконалення наявної техніки та розробки інноваційних технологій.

"Боєприпаси залишаються найбільш критичною потребою, навіть зі зростанням виробництва. Крім того, протиповітряна оборона, важка та інженерна техніка є ключовими напрямками для розвитку спільних промислових об'єктів", – зазначив він.

Боєв також наголосив на важливості використання доходів від заморожених російських активів як додаткового джерела фінансування для ОПК та спільних підприємств. Окрім того, він акцентував увагу на важливості локалізації підприємств, які займаються ремонтом техніки, переданої союзниками. Це дозволить спростити логістику та зекономити ресурси, які можуть бути спрямовані на інші потреби.

Портал "Коментарі" вже писав, що питання ударів вглиб території Росії західною зброєю обговорювалося тривалий час і після дозволу показало свою необхідність. Розбиті склади з боєприпасами, ракетами та дронами, пальним зменшили інтенсивність обстрілів та подекуди заблокували ворожу логістику. Україна довго чекала від США дозвіл на удари далекобійники ракетами, однак має і свої напрацювання, які можуть завдати значних втрат РФ.