Міненерго анонсує вимушене підвищення тарифів на електроенергію: що відомо

Наступний опалювальний сезон може бути складнішим, ніж попередній

Представники Міненерго заявляють, що на початку опалювального сезону 2023-2024 будуть змушені підвищити тарифи на електроенергію. Чи багато потрібно буде сплачувати українцям за використані кіловати - зараз невідомо.

Про це проінформував заступник очільника енергетичного міністерства Фарід Сафаров.

Як він зазначив, тепер представники уряду і співробітники НКРЕКП працюють над питанням, наскільки потрібно збільшити ціни.

"Будь-які зміни тарифів в піки зростання — це важкі та вимушені рішення. Але все одно доведеться таке рішення ухвалити, оскільки інакше енергетика не зможе не те, що відновитися, а й підготуватися до наступної зими, яка може бути набагато складнішою, ніж попередня", — пояснює посадовець.

Заступник міністра повідомив, що для, щоб підготуватись до майбутнього опалювального сезону потрібно мінімум 3,4 мільярда доларів, з цієї суми 1,2 млрд — щоб закупити певного типу ресурси.

"Решта суми — це те, що необхідно, щоб відновити, по-перше, лінії систем передачі - це лінії "Укренерго, лінії систем розподілу електроенергії, це здебільшого обленерго, і для відбудови генераційних потужностей. Це ми кажемо про теплову генерацію, про зелену генерацію і гідроакумулюючі та гідростанції. Це приблизно 2,1 млрд доларів", — підсумував Сафаров.

Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, що в уряді вирішили продовжити дію тарифів на електроенергію для населення ще на місяць – до кінця травня. Про це рішення повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду. Зазначимо, нагадаємо, уряд України вирішив зберегти чинні тарифи на електроенергію до 30 квітня. Наразі населення платить 1,44 гривні за кВт/год, якщо споживається менше 250 кВт/год на місяць та 1,68 гривень за кВт/год, якщо споживається понад 250 кВт/год на місяць. Водночас голова НКРЕКУ Костянтин Ущаповський заявив, що в уряді розглядають два варіанти підвищення тарифу: до 2,40 гривень та до 2,80 гривень за 1 кВт/год.