Мерія Енергодара порадила жителям залишити місто
Поряд з містом розташована Запорізька АЕС, для охолодження реакторів якої використовують воду з Каховського водосховища
Перший заступник міського голови Енергодара Іван Самойдюк у коментарі проєкту Радіо Свобода "Новини Приазов'я" заявив, що оскільки ситуація на Запорізькій АЕС може вийти з-під контролю у будь-який момент, жителям прилеглого Енергодара краще залишити місто. Про це повідомляють "Коментарі".
"Нічого не міняється за весь рік окупації, який вони (російські військові – ред.) знаходяться там. На предмет того, можуть чи не можуть вони погрожувати аварією (на ЗАЕС)? Звичайно, відвертих погроз немає, але те, як експлуатується станція, через те, що там зроблені склади техніки, боєприпасів – на території станції, то, зрозуміло, що ситуація в будь-який час може вийти з-під контролю і бути критичною", – сказав Самойдюк.
Посадовець радить за будь-якої можливості залишити Енергодар і територію навколо міста.
"Для тих, для кого це неможливо сьогодні. Якщо є транспорт, тримати його повністю заправленим з усіма тривожними валізами, зібрані документи, більш коштовні речі та на перший час засоби виживання. Тому що, якщо ситуація вийде з-під контролю, то можемо розраховувати, що вони (окупанти – ред.) будуть зобов’язані та змушені дати "коридори" для виїзду населення з такої території", – додав заступник міського голови Енергодару.
Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що хоча руйнація ГЕС може вплинути на роботу Запорізької АЕС, найближчі чотири місяці ситуація там буде стала.
Запорізька атомна електростанція — розташована у степовій зоні, на березі Каховського водосховища в Запорізькій області, поруч із Енергодаром. Це найбільша в Європі й третя у світі за сукупною потужністю атомна електростанція. Вона складається з шести атомних енергоблоків по 1 млн кВт кожен.
Рішення про будівництво ЗАЕС було ухвалено 1978 року. 1981 року почалося поетапне спорудження блоків станції. Впродовж 1984—1987 років були введені в експлуатацію чотири енергоблоки. У 1989 році введений в експлуатацію п'ятий енергоблок, а шостий — лише у 1995 році, після скасування мораторію на будівництво ядерних об'єктів в Україні.
Тим часом, стало відомо, хто став головним тренером збірної України з футболу.
У Молдові можна потрапити до в'язниці за фейковий акаунт в соцмережах.
А у Росії чиновниця намагалася спалити військкомат.