2015-й рік навчив: у ЗСУ розповіли про своє ставлення до "перемир'я" з росіянами

Українські військові можуть багато чому навчитися від ворога, зокрема, у питанні переведення економіки на військові рейки.

Більшість українських військових не вірять у можливість укладення мирних угод з Росією, оскільки вони мають на пам'яті події 2015 року. Про це в інтерв’ю "Суспільному" розповів головний сержант бригади "Холодний Яр" Віталій Пясецький.

Він поділився, що коли почалися перемовини, його командир зазначив, що не слід звертати увагу на те, що відбувається в урядових колах, а треба орієнтуватися тільки на накази міністра оборони та Головнокомандувача і продовжувати виконувати свою роботу.

Сам Пясецький впевнений, що більшість українських військових не вірить у жодні домовленості з Росією, оскільки Україна вже пережила подібну ситуацію у 2015 році з Мінськими угодами.

"Навіть якщо буде тимчасове припинення вогню, це буде лише пауза, яку Росія спробує використати для нарощування своїх можливостей", — підкреслив він.

На думку Пясецького, цей час потрібно витратити на посилення Збройних сил України. Він також зазначив, що українські військові можуть багато чому навчитися від ворога, зокрема, у питанні переведення економіки на військові рейки.

Він нагадав, що спочатку в Україні сміялися з ідеї використовувати оптоволоконні дрони і мангали, що були прикріплені до танків, однак виявилося, що ці нововведення виявилися дуже ефективними.

Що стосується мирної угоди з Росією, то після переговорів у Саудівській Аравії було досягнуто домовленостей щодо безпечного судноплавства в Чорному морі і заборони ударів по енергетичних об'єктах як України, так і Росії. Проте Росія висунула вимогу скасування санкцій у галузі сільського господарства як умову для перемир’я на морі.

Пізніше президент США Дональд Трамп визнав, що Росія намагається виграти час і затягнути процес досягнення повного мирного договору з Україною.

Портал "Коментарі" раніше писав, що, за словами американського президента, РФ та Україна домовилися про припинення вогню в морі, а інші країни будуть залучені до процесу моніторингу за його дотриманням.