Кремль виставив США вимогу щодо припинення війни, яка зруйнувала переговори: подробиці
РФ і США ведуть переговори про припинення війни, проте вони різко забуксували через одну із вимог Кремля, яка для Вашингтона виявилася неприйнятною
Між РФ і США весь час війни підтримують контакти, переважно, по лінії спецслужб, бо влада Росії — це чекістська контора. І це добре, бо такі контакти — найкраща запорука того, що все раптом не скотиться у ядерний апокаліпсис, вважає політичний експерт Олександр Кочетков.
Зараз, за його словами, до таких контактів-консультацій долучилася нова адміністрація Білого Дому, зокрема, спецпредставник Дональда Трампа по Україні Кіт Келлог. З російського боку, вважає Кочетков, переговори веде Патрушев, який має приблизно такий же статус — довірена особа кремлівського диктатора Володимира Путіна по війні.
Натомість, каже він, США мають зустрічний план: розділення по лінії фронту і створення демілітаризованої зони, куди заходять миротворці з європейських країн НАТО, гарантії США невступу України у НАТО на 20 років, Крим підвішується у юридичній невизначеності, поступове зняття санкцій з РФ.
Тобто, підкреслює Кочетков, це калька з припинення війни у Кореї — у Трампа не збираються вигадувати щось нове.
При цьому він переконаний, що Трамп і Путін у переговорах участі не брали, але, звісно, переговорщики їм постійно доповідали про недосягнуті успіхи.
Зрозуміло, що на викладених вихідних умовах жодні компроміси неможливі. Тому відбувся наступний раунд переговорів з наміром певного пом’якшення позицій.
Тобто, за його словами, мова йде про розповсюдження неприйнятного "Мінську 2" на окуповану частину України. А якщо мова піде про демілітаризовану зону, то Росія готова це розглядати за умови введення миротворців з Білорусі та Китаю.
Відповідно, за його словами, переговори зайшли у глухий кут, і участь Трампа і Путіна для затвердження результатів не знадобилася, бо результатів не було.
Кочетков відзначив, що переговори виявилися передбачувано безрезультатними, бо нова адміністрація Білого Дому виходила з двох хибних тез.
По-перше, у США наївно вважають, що продовження війни — це погано для Росії, бо це величезні втрати — економічні, демографічні, технологічні і так далі. Насправді, війна і внутрішній терор, з нею пов’язаний — це єдина можливість для Кремлю тримати стабільність у своїй країні, додав Кочетков.
По-друге, Трамп вірить, що погроза надати Україні сучасне озброєння має налякати Кремль. Але там переконані, що Штати не зможуть зробити це швидко і у достатній кількості, щоб вплинути на перебіг бойових дій. А оскільки Україна має дефіцит мобілізаційного ресурсу, то наступ російських військ продовжиться.
Окрім того, він додав, що призупинення війни у поточному році можливе. Але навряд чи це відбудеться раніш осені.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, про плани РФ на найближчий час.