Корейський та в’єтнамський сценарій для України: де буде демілітаризована зона
В Україні не підтримують створення так званих зон демілітаризації за корейським сценарієм
Голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко назвав ідею створення демілітаризованої зони між Україною та Росією черговою політичною заявою без реальних перспектив реалізації.
Зокрема, він зазначив, що корейський та в’єтнамський сценарії не підходять Україні, оскільки в цих випадках ішлося про громадянські війни, де одна частина країни воювала проти іншої за підтримки зовнішніх союзників. У нашій же ситуації йдеться про чітко визначеного агресора — Росію, яка напала на Україну. Тож такий сценарій апріорі не може бути застосований.
Тимочко підкреслив, що наразі невідомо, в якому напрямку може формуватися демілітаризована зона, де саме вона буде визначена, як виглядатиме та чи взагалі буде реалізована. На його думку, це скоріше чергова пропозиція без подальшої логіки або перспективи реалізації.
Також він нагадав про раніше порушене питання Криму та постійні зміни територіальних претензій з боку кремлівського диктатора Володимира Путіна щодо українських областей і міст. Зокрема, під загрозою можуть опинитися Покровськ та інші українські міста. При цьому виникає питання, хто гарантуватиме реалізацію такого процесу.
За словами Тимочка, створення демілітаризованої зони на лінії фронту довжиною понад півтори тисячі кілометрів є надзвичайно складним завданням. До того ж, це питання може торкнутися й Курської та Білгородської областей.
Отже, на його думку, це радше політична заява, ніж реальний план дій.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що спеціальний представник президента США Дональда Трампа, генерал Кіт Келлог, висловив ідею поділити територію України на зони контролю за аналогією з повоєнним Берліном у 1945 році.