Коли Росія спробує здійснити масовану ракетну атаку: якою "новітньою" ЗРК вже вихваляється

Росія до кінця опалювального сезону, все ж таки, спробує зіпсувати настрій українцям

Російські окупанти продовжують ракетно-дроновий терор проти України. Коли Росія спробує здійснити масовану ракетну атаку? Якою "новітньою" ЗРК похвалилася РФ? Видання "Коментарі" розбиралося в цих питаннях, проаналізувавши думки експертів.

Російські окупанти продовжують ракетний терор, але в більш розтягнутому режимі

Виконавчий директор Українського центру безпеки та співпраці Дмитро Жмайло в ефірі телемарафону розповів, що російські окупанти продовжують ракетний терор, але в більш розтягнутому режимі, а масована атака по Україні може відбутися ще до завершення опалювального сезону.

"Російські окупанти продовжують ракетний терор, але в більш розтягнутому режимі. Лише за минулий тиждень було запущено по Україні до півсотні ракет, майже 700 дронів і до 800 КАБів", - зазначив експерт.

За його словами, росіяни продовжують робити свої основні ракети, зокрема, Х-101, "Ікскандер" і "Калібр", але темпи їхні виробництва не надто високі. Зокрема, Росія може виробляти за місяць понад 100 ракет Х-101.

Жмайло наголосив, що теперішнє відносне затишшя щодо масованих ракетних атак, пов’язане з українськими далекобійними ударами по території Росії, зокрема, по аеродрому "Енгельс-2", зокрема, по базі зберігання нафтопродуктів, в результаті чого знищено авіаційне паливо для літаків Ту-160 і таким чином виведено їх зі строю.

"Крім того треба враховувати холодні температури, погодні умови, а в них не все так добре зі стратегічною авіацією – вік якої 50- 70 років. І також Росія масованими попередніми ударами дещо вичерпала свої запаси, бо не можна вистрілювати ракети під нуль - воєнна наука фактично це забороняє", - сказав він.

За його словами, враховуючи всю сукупність факторів, зокрема, і необхідність накопичення ракетних запасів, Росія до кінця опалювального сезону все ж таки спробує здійснити масовану ракетну атаку.

"Але враховуючи, що остання атака як мінімум була на третину, а той на половину менш потужна, то російські масовані ракетні атаки більш ймовірні десь на другу половину лютого", - зазначив Жмайло.

ЗРК "Крона-Е", що використовує як шасі БТР-82А, - це старий проєкт ЗРК "Сосна"

Військово-політичний оглядач Олександр Коваленко в ефірі телемарафону розповів, що Росією хизується "новітнім" зенітним ракетним комплексом (ЗРК) "Крона-Е", який є свого роду показником технологічної кризи ВПК РФ.

На думку експерта, установка, яку в РФ видають за ноу-хау, - невиправданий проект.

За його словами, з 17 до 21 лютого в Абу-Дабі (ОАЕ) пройде виставка озброєнь IDEX 2025, на якій будуть представлені і російські виробники зброї. У рамках цього заходу російський концерн "Калашников" представить зенітно-ракетний комплекс "Крона-Е". Як зазначає Коваленко, про цю установку російські пропагандисти заявляють, як про новітній комплекс, що "не має аналогів у світі".

"Насправді це не тільки брехня, а й навіть більше!", - наголосив аналітик.

За його даними, ЗРК "Крона-Е", що використовує як шасі БТР-82А, - це старий проєкт ЗРК "Сосна", демонстрація якого відбулася ще 2013 року. Однак відтоді "новітній" комплекс так і не був запущений у серійне виробництво і не отримав жодного замовлення.

Читайте також на порталі "Коментарі" - у Полтаві та Сумах зросла кількість жертв ракетного удару РФ.