Коли очкувати пік наступу на Часів Яр: що буде з фронтом, якщо втратимо це місто

Бійцям ЗСУ утримувати Часів Яр треба якомога довше

Продовжують надходити тривожні новини про те, що росіяни прагнуть прорвати оборону ЗСУ і захопити місто Часів Яр. За яких умов окупанти можуть захопити Часів Яр? Як вплине на фронт можлива втрата міста? Видання "Коментарі" розбиралося в цих питаннях, вивчивши думки експертів.

Війська РФ створюють умови для підготовки більш інтенсивних наступальних дій

Військовий експерт Олександр Коваленко у себе в Telegram-каналі висловив думку, що найближчим часом ворогу не вдасться захопити Часів Яр. Пік наступу на місто експерт прогнозує на другу половину 2024 року.

"Що ж до Часового Яру, то це не тільки транспортний вузол у районі та вихід на Костянтинівку, а й домінувальна висота у регіоні, а не окремо взятої локації", - пояснює Коваленко.

Часів Яр перебуває у зоні відповідальності ворожого угруповання військ "Південь".

За словами Коваленка, окупаційні війська РФ на сьогодні створюють умови для підготовки більш інтенсивних наступальних дій на Часів Яр.

"Загалом процес каталізації наступу на Часів Яр безпосередньо залежить від захоплення сіл (Ред. – Іванівського, Богданівки, Кліщіївки та Андріївки)", – заначив експерт.

Він додав, що після свого переобрання тепер Путін може ризикнути провести більш широку мобілізацію. На підготовку до нового наступу росіяни мають 3-4 місяці.

Втрата Часового Яру змусить нас змінювати саму конфігурацію фронту

Військовий експерт та голова Українського центру безпеки та співпраці Сергій Кузан в ефірі телеканалу "Київ24" заявив, що окупація Авдіївки Донецької області не спричинила серйозних проблем в архітектурі фронту, проте можлива втрата Часового Яра несе певні загрози.

"Авдіївка була глибоким вклиненням до Донецька. Тобто вона була незручною для нас з точки зору саме оборонного рубежу. Однак вона була чудовим плацдармом, фактично вклиненням в оборонний рубіж ворога", – наголосив експерт.

За його словами, утримання Авдіївки для українських сил "становило проблему". Тому вирівнювання фронту по Авдіївці не спричинило проблем в самій архітектурі фронту.

"Втрата Часового Яра змусить нас змінювати саму конфігурацію фронту. Тобто відходити назад для того, щоб вже вирівнювати лінію фронту по новій оборонній лінії. Тому саме з цих міркувань і потрібно утримувати Часів Яр якомога довше", – констатував Кузан.

Читайте також на порталі "Коментарі" - так все ж таки війна: чи справді Росія готова підвищувати ставки.