Китайці в російській армії: про що це говорить, як потрібно було діяти Україні
Китай знову потужно діє в традиційний для себе спосіб, знаходячись в тіні
Українські військові взяли в полон двох громадян Китаю, які воювали у складі російської армії. Це відбулося на території України – на Донеччині. Є документи цих полонених, банківські картки, особисті дані. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський, який опублікував відео з допитом одного з полонених. У свою чергу в США наголосили на ролі Китаю в підтримці російської агресії. Про що говорить даний інцидент? Як варто діяти Україні після з’ясування обставин участі китайців у війні на стороні РФ? Видання "Коментарі" з цими питаннями звернулося до експертів.
Йде боротьба за перерозподіл впливу у світі
Голова Всеукраїнського громадського руху "Сила права", народний депутат Верховної Ради трьох скликань (з п'ятого по сьоме) колишній заступник голови Ради міністрів Автономної Республіки Крим Андрій Сенченко так прокоментував ситуацію:
Експерт зауважив, що цей епізод також підкреслює, на жаль, поки що помилкове бачення того, що відбувається на території України, у керівництва США. Тому що виокремити питання війни в Україні, безпекові питання Європи, питання Тайваню – насправді неможливо. Це все пов'язані речі.
Історію з полоненими китайцями можна було розіграти по-іншому
Політичний аналітик Віктор Бобиренко натякнув, що він не в захваті від першої реакції українського керівництва на взяття в полон нашими військовими двох громадян Китаю.
По факту, вважає політолог, з’явилося ще одне підтвердження, що трускавецька школа дипломатії – це щось страшне й сумне. Вчора президент України Володимир Зеленський публічно заявив, що на боці Росії воюють китайці. Причому не уточнив – це військові, чи просто завербовані десь в Сибіру громадяни Китаю, які просто повелися на 38 тисяч доларів разової виплати за підписання контракту.
Читайте також на порталі "Коментарі" - Китай відреагував на взяття в полон їхніх солдатів на фронті в Україні.