Київ назвав свої три "червоні лінії": у Кабміні зробили нову гучну заяву про угоду зі США

Технічні переговори щодо тексту угоди між Україною та Сполученими Штатами про корисні копалини почнуться вже цими вихідними, зазначив Шмигаль

Україна має чітко окреслені "червоні лінії" у перемовинах зі Сполученими Штатами Америки щодо доступу до українських мінеральних ресурсів. Про це заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час спільного брифінгу з європейськими посадовцями з нагоди засідання Ради асоціації Україна-ЄС 9 квітня, передає Європейська правда.

У відповідь на запитання щодо так званої "угоди про надра", Шмигаль озвучив три основоположні принципи, які, за словами уряду, залишаються незмінними:

дотримання положень Конституції України,
відповідність зобов’язанням у межах євроінтеграції,
дотримання міжнародного права.

Також глава уряду наголосив, що угода, яка обговорюється, має бути партнерською — тобто укладатися на рівних умовах для обох сторін.

"Наприкінці цього тижня ми відправимо до США нашу делегацію разом з юристом. І, думаю, технічні перемовини триватимуть цими вихідними і наступного тижня, а далі ми побачимо результати… Ми налаштовані оптимістично", – зазначив Шмигаль.

Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, що у The Independent відповіли, чи вигідна Україні угода зі США щодо корисних копалин. Незважаючи на спірність багатьох моментів в угоді зі США про корисні копалини, варто розуміти, що після відновлення стабільності в України з'явиться можливість змінити глобальний ланцюжок поставок найважливіших мінералів. Навіть за частки всього 50% Україна зможе фінансувати внутрішню інфраструктуру, зростання промисловості, створення робочих місць та відновлення економіки. Такого висновку дійшли аналітики видання The Independent.

Автору публікації зазначають, корисні копалини України посіли центральне місце у світовій геополітиці, а американський лідер Дональд Трамп прагне укласти угоду із президентом України Володимиром Зеленським, щоб отримати доступ до них. Глава Білого дому постійно натякає на те, що саме угода щодо українських надр допоможе досягти завершення війни.