Київ і Вашингтон готуються до переговорів з РФ і намагаються запобігти новому Майдану
Витік про «томагавки» може бути спільною політтехнологією Білого дому та Офісу президента
Політичний експерт Олександр Кочетков відзначив, що коли вперше почув про ракети "Томагавк" у таємному додатку до "Плану перемоги", то сприйняв це як не дуже розумний фейк. Справа у тому, каже він, що разом із "томагавками" треба просити одночасно і американські підводні човни або корвети, бо це ракета морського базування.
За його словами, крилаті ракети "Томагавк" були збройною зіркою кінця холодної війни. Вони використовували фантастичну за тих часів технологію оптичного відслідковування траєкторії, що забезпечувало велику точність при дальності польоту до 2.500 км.
Зараз, каже експерт, "Томагавк" - масова ракета, але застаріла, хоча вона й постійно модернізується. Є варіанти запуску з землі (такі пускові комплекси існують в одиничних екземплярах), є розробки для запуску "томагавків" з великих бомбардувальників (поки що на папері).
Але, каже Кочетков, президент Володимир Зеленський фактично підтвердив, що прохання щодо до "томагавків" у таємній частині "Плану перемоги" було. Експерт припустив, що внесення цих ракет у таємну частину плану перемоги могло відбутися із кількох причин.
Наприклад, каже Кочетков, ті, хто готували "План перемоги", просто дезінформували президента стосовно можливості використання "Томагавків" і виставили його невігласом. Як варіант, додає експерт, у керівництва України існує сумнівна надія, що нам разом з американцями вдасться швидко створити якійсь стартовий комплекс (наземний або повітряний), який дозволить запуск "Томагавків".
Не виключено, каже експерт, що перед нами варіант торгу: прохаємо неможливого в надії отримати необхідне — зняття обмежень на далекобійну американську зброю і постачання ракет "Таурус".
На його думку, ймовірно, мова йде про мікс із двох останніх варіантів.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що Зеленський готує народ до неминучих переговорів з РФ.