Кидають позиції і йдуть: на Заході дізналися, скільки насправді дезертирів в ЗСУ
У СЗЧ за офіційними даними знаходиться понад 100 тисяч військових
Масове дезертирство у лавах української армії створює серйозну загрозу для бойових планів Збройних Сил України та може вплинути на переговорну позицію Києва у питанні припинення вогню. Як повідомляє Associated Press, кількість дезертирів сягає десятків тисяч, а у деяких випадках військові залишають свої позиції, ставлячи під загрозу оборонні рубежі та сприяючи втраті територій.
Згідно з даними військових командирів, серед головних причин дезертирства – виснаження, травми, деморалізація та конфлікти з командирами. Частина військових іде у відпустку за медичними показаннями, але так і не повертається на службу, оскільки психологічно не готові знову опинитися на передовій. Так, один із дезертирів розказав, що спочатку він залишив свій підрозділ з дозволу, тому що йому була потрібна операція. Однак до моменту закінчення відпустки він не зміг змусити себе повернутися.
За даними української прокуратури, з початку повномасштабного вторгнення Росії понад 100 000 військових звинувачені в дезертирстві, причому майже половина з них – протягом останнього року. Водночас реальна кількість таких випадків може бути значно більшою: за оцінками окремих експертів, вона може досягати 200 000.
При цьому, начальник юридичної служби однієї з бригад, який відповідає за розгляд справ про дезертирство та передачу їх до правоохоронних органів, каже, що таких справ у нього було багато.
Так, за словами офіцера 72-ї бригади, саме дезертирство призвело до того, що Україна втратила Вугледар. Проте офіцер не відчуває злоби до дезертирів.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що у СЗЧ ідуть цілими ротами.