Келлог запропонував розділити Україну, як Берлін після війни (КАРТА)

Келлог запропонував, щоб річка Дніпро стала лінією розмежування, а демілітаризована зона була шириною 29 км.

Спеціальний представник президента США Дональда Трампа, генерал Кіт Келлог, висловив ідею поділити територію України на зони контролю за аналогією з повоєнним Берліном у 1945 році.

Про це він заявив в інтерв’ю британському виданню The Times.

"Це могло б виглядати майже як у Берліні після Другої світової війни, коли була російська зона, французька зона, британська зона, американська зона", — сказав Келлог.

Келлог запропонував розділити Україну, як Берлін після війни (КАРТА)

Згідно з його баченням, війська Великої Британії та Франції могли б взяти під контроль західні регіони України, тоді як російські сили — східні. Між цими зонами мала б бути демілітаризована зона, за охорону якої відповідали б українські збройні сили.

Келлог також запропонував використати річку Дніпро як лінію розмежування, а ширина демілітаризованої зони, за його словами, мала б становити 18 миль, тобто приблизно 29 кілометрів.

Озвучена ініціатива передбачає, що Україна мала б погодитися на втрату частини своїх східних територій, які нині перебувають під контролем Росії.

У статті нагадується, що російська влада раніше відхиляла можливість розміщення на території України миротворчих місій з країн НАТО. У зв’язку з цим, як зазначає видання, пропозиція Келлога навряд чи буде підтримана Кремлем.

Келлог запропонував розділити Україну, як Берлін після війни (КАРТА) - фото 2

Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, що Віткофф пропонує Трампу після зустрічі з Путіним. Спецпосланець президента США Дональда Трампа Стів Віткофф заявив, що найшвидший спосіб досягти припинення бойових дій в Україні — це підтримати право Росії на окупацію Запорізької, Херсонської, Донецької та Луганської областей. Про це стало відомо з матеріалу агентства Reuters, яке посилається на свої джерела.

Згідно з інформацією, Віткофф озвучив цю позицію особисто Дональду Трампу після зустрічі з представником президента РФ Володимира Путіна — Кирилом Дмитрієвим, яка відбулася у Вашингтоні.