Інженер розкрив слабкі сторони дешевих дронів у війні з ППО РФ
Експерт розповів, що попри всі переваги дронів, у багатьох ситуаціях вони поступаються пілотованим літакам
Українські військові активно використовують безпілотники для різних завдань, проте оснащення їх ракетами залишається складним питанням. За словами інженера Віталія Бризгалова, який розробляє безпілотні літальні апарати "Кобра" для ЗСУ, реалізувати таку ідею можливо, але вона має багато нюансів. Про це повідомляють видання “Коментарі” з посиланням на “Фокус”.
Бризгалов пояснює: головна проблема полягає у вазі ракет. Такі боєприпаси досить важкі, і встановлення їх на дрони значно збільшить вартість самих апаратів. При цьому безпілотники створюються як дешевий і ефективний засіб ураження.
На початку повномасштабного вторгнення українські військові використовували турецькі безпілотники Bayraktar TB-2 з керованими ракетами. Тоді вони ефективно вражали цілі, оскільки російські війська мали слабку протиповітряну оборону. Але зараз ситуація змінилася – на окупованих територіях щільність ППО та засобів радіоелектронної боротьби значно вища.
Для запуску керованих ракет на великій відстані, як це роблять російські літаки, потрібні дрони зовсім іншого класу. Вони мають бути оснащені дорогими системами зв’язку, навігації та спостереження.
На думку Бризгалова, створення дронів, здатних запускати ракети на великій відстані, вимагає високотехнологічного обладнання, наприклад:
радарів вартістю десятки або сотні тисяч доларів;
оптичних, інфрачервоних або тепловізійних камер для передачі зображення;
супутникового зв’язку для миттєвої передачі даних.
Хоча дрони можуть виконувати певні завдання дешевше, ніж літаки, вони програють у багатьох аспектах. Наприклад, пілот у кабіні літака має більше можливостей для маневрів і прийняття рішень.
Читайте також на порталі “Коментарі” - Штурмові ролери та рота ударних гіроскутерів: на фронті помітили дивних російських штурмовиків