Імпорт електроенергії за минулий рік обійшовся Україні дорожче за будівництво двох реакторів на АЕС, - нардеп

Нагорняк також зазначив, що ці енергоблоки прослужать Україні понад 40 років, а вироблена ними енергія буде значно дешевшою за імпортовану.

Народний депутат Сергій Нагорняк прокоментував оприлюднену інформацію USAID та DiXi Group, згідно з якою у 2024 році Україна витратила рекордні 670 мільйонів доларів на імпорт електроенергії. Як зазначив Нагорняк, ця сума перевищує вартість двох атомних реакторів, які планується придбати для добудови Хмельницької АЕС, пише ТСН.

"Це значна сума — майже 0,7 мільярда доларів за рік, що є безпрецедентним показником для України. Для порівняння, два реактори для Хмельницької АЕС, які ми плануємо придбати в Болгарії, коштують значно менше. Окрім того, їхнє будівництво забезпечить Україні стабільне та дешеве виробництво електроенергії на десятки років", — підкреслив депутат.

Нагорняк також зазначив, що ці енергоблоки прослужать Україні понад 40 років, а вироблена ними енергія буде значно дешевшою за імпортовану. За його словами, це питання не повинно викликати жодних сумнівів, адже добудова Хмельницької АЕС є важливим кроком до енергетичної незалежності.

"Імпорт електроенергії — це тимчасова міра, яка обходиться країні дуже дорого. Очевидно, що нам потрібно інвестувати у власні енергогенераційні потужності, щоб зменшити залежність від зовнішніх постачальників. Добудова Хмельницької АЕС є стратегічно важливим кроком для забезпечення енергетичної безпеки України", — резюмував Нагорняк.

Нагадаємо, що у 2024 році Україна витратила на імпорт електроенергії суму, яка перевищила витрати за попередні п'ять років разом.

Портал "Коментарі" вже писав, що французький імпорт російського зрідженого природного газу (ЗПГ) зріс на 50% з одночасним збільшенням потоків палива із Франції до ЄС. За даними CREA, французький імпорт російського ЗПГ зріс на 50% у січні порівняно з аналогічним періодом минулого року. Водночас постачання газу з Франції до інших країн ЄС зросло на 17%.