Хто стоїть за зменшенням допомоги Україні від США: нардеп сказав, що з цим робити
Костенко закликає Європу активніше долучатися до виробництва зброї та підтримки України у війні.
Народний депутат фракції "Голос" Роман Костенко закликав європейські країни активніше долучатися до виробництва озброєнь та розширення підтримки України. Відповідну заяву він зробив під час ефіру на радіо Radio NV, коментуючи скорочення поставок боєприпасів і ракет зі Сполучених Штатів.
Костенко звернув увагу на те, що нинішня американська адміністрація призупинила передачу високоточних боєприпасів, які були передбачені в рамках військової допомоги ще за попереднього уряду США. Він також підкреслив, що частина американського озброєння була перенаправлена до регіону Близького Сходу у зв’язку з загостренням ситуації між Ізраїлем та Іраном.
Депутат також розповів, що українська сторона пропонувала США співпрацю у сфері видобутку корисних копалин, сподіваючись, що це сприятиме розширенню військової допомоги. Проте, за його словами, на практиці постачання з боку Сполучених Штатів навпаки скорочуються.
Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, що США призупинили свою допомогу. Призупинення військової підтримки з боку Сполучених Штатів викликає занепокоєння в Україні, оскільки це суттєво послаблює систему протиповітряної оборони та знижує ефективність захисту від потужних російських авіаударів.
Після того як адміністрація Дональда Трампа заявила про тимчасове припинення поставок деяких типів зенітних ракет і іншого озброєння через обмежені запаси, український військовий Олег Ворошиловський висловив побоювання щодо подальшого рівня підтримки з боку США, повідомляє The New York Times.До переліку озброєнь, поставки яких призупинені, входять ракети Patriot, високоточні артилерійські боєприпаси та ракети для винищувачів F-16. Хоча конкретні масштаби впливу цього рішення наразі невідомі, видання підкреслює: сигнал, який надсилають США, очевидний — Сполучені Штати починають поступово віддалятися від війни.