Хочуть власної смерті: Дикий нещадно розкритикував тих, хто чекає дива від Трампа

Багато українців очікують, що як тільки Трамп стане президентом, він заморозить війну

Значна частина українців покладає великі сподівання на обіцянку новообраного президента США Дональда Трампа зупинити війну в Україні одразу після його інавгурації 20 січня 2025 року, відзначив в ефірі Апостроф ТВ військовий аналітик та екс-заступник командира взводу батальйону “Айдар” Євген Дикий.

Він звернув увагу на те, що останні соціологічні опитування показують, що 44% українців довіряють Трампу, що навіть перевищує рівень довіри до нього в Угорщині (37%). Втім, експерт підкреслив, що це не стільки довіра до самого Трампа, скільки прояв надії на швидке вирішення конфлікту.

"Мова про "секту 20 січня", тобто тих українців, які хапаються за неіснуючу соломинку порятунку з надією на те, що прилетить чарівник в блакитному гелікоптері, змахне чарівною паличкою і просто "астановіт єто все", тобто зупинить війну", - сказав аналітик.

Однак, на думку Дикого, такі очікування є небезпечними, оскільки можуть стати для України “смертним вироком, лише відкладеним у часі”.

"Це абсолютно дурний запит – це запит на власну смерть. Згадаймо як суспільство і наша влада хотіла, щоб не було широкомасштабного вторгнення Росії. І це нормальне бажання. Але із свого бажання зробили висновок, що цього не буде – то ж гарно ми поїли травневі шашлики. Тут така ж історія з 20 січня, але вже не з боку влади, а від частини суспільства", - підкреслив Дикий.

Він також зауважив, що подібний запит у суспільстві є аналогом “малоросійської мрії” — ідеї, яка, за його словами, нагадує грузинський сценарій. При цьому її можуть просувати не відомі проросійські політики, а люди з начебто проукраїнськими поглядами.

За його словами, якби Трампівський план справді реалізувався, представники цієї “мрії” могли б прийти до влади на найближчих виборах під гаслами про те, що у конфлікті винні обидві сторони, а Захід лише підлив масла у вогонь.

Щодо можливого “заморожування” конфлікту, аналітик наголосив, що це малоймовірно. Навіть якщо Трамп спробує реалізувати такий план, Росія, з огляду на свою ментальність та підхід до домовленостей, навряд чи погодиться на подібний сценарій.

Проблема ще й у тому, каже Дикий, що за відсутності чіткої позиції України, яка б базувалася на міжнародному праві, переговори можуть вестися без нас і про нас.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що США вимагають від України "гіркої поступки".