Генасамблея ООН ухвалила резолюцію щодо війни Росії проти України: 14 країн голосували проти

Резолюція має на меті привернути увагу Генеральної Асамблеї та ООН до жахливої ​​ситуації з правами людини та забезпечити необхідний захист постраждалим.

Генеральна асамблея ООН 17 грудня ухвалила оновлену резолюцію "Ситуація з правами людини на тимчасово окупованих територіях України". За словами постійного представника України при ООН Сергія Кисилиці, ця резолюція має на меті зосередити увагу Генасамблеї на "тяжкій ситуації з правами людини й забезпечити базовий захист для тих, хто особливо страждає".

Резолюцію про права людини на окупованих територіях України підтримала 81 країна. Ще 80 утримались від голосування. 14 країн проголосували проти: Росія, Білорусь, Іран, Китай, Північна Корея, Буркіна-Фасо, Бурунді, Еритрея, Куба, Малі, Нікарагуа, Нігер, Зімбабве та Судан. Більшість країн, які голосували проти, мають тісні політичні або економічні зв’язки з Росією.


Голосування в ООН щодо резолюції про права людини на окупованих територіях України

"Їм байдуже, військовий ти чи цивільний — головне, щоб ти був українцем, а значить, в їхніх очах, ти заслуговуєш на смерть", - процитував Кислиця жительку Рубіжного, яка розповіла про досвід життя під окупацією РФ.

Представник України при ООН наголошує, що це не поодинокі випадки. За його словами, цій українці вдалось втекти на контрольовану Украіною територією, однак її свідчення показують жорстоку реальність у якій живуть мільйони українців на окупованих територіях.

Кислиця вказав на численні звіти ООН та висновки інших міжнародних спостерігачів, які задокументували навмисне вчинення Росією воєнних злочинів, зокрема страти без судочинства, насильницькі зникнення, катування, сексуальне та гендерне насильство, а також нелюдське поводження з цивільними затриманими та військовополоненими.

"Ці жорстокості не є випадковими актами насильства, а частиною прорахованої та систематичної політики, спрямованої на знищення української ідентичності — знищення культурних та історичних ознак і водночас насильницької індоктринації тих, хто залишився", - додав Кислиця.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що генсек ООН розкритикував діяльність Радбезу ООН та зробив заяву про війну в Україні.

Також "Коментарі" писали, що у Раді безпеки ООН РФ заявила про готовність розпочинати переговори.