Стало відомо, які Трамп має взяти на себе зобов’язання заради миру в Україні

Без рішучих дій США переговори з Росією можуть лише посилити конфлікт

Якщо Дональд Трамп хоче досягти успіху в посередництві мирної угоди між Росією та Україною, йому доведеться змінити переконання Володимира Путіна, який вважає, що війна складається на його користь. Експерти Foreign Policy наголошують: адміністрація Трампа має діяти швидко та рішуче, зміцнюючи позиції США та України, щоб запобігти черговому витку агресії.

У статті видання Foreign Policy зазначається, що Путін сприймає інтерес Заходу до мирних переговорів як ознаку слабкості. Ця впевненість підштовхує Кремль до висування максималістських умов, які ставлять під загрозу майбутнє України.

"Адміністрація Трампа повинна розробити кампанію максимального тиску, щоб змусити Москву погодитися на реальну мирну угоду. Реалізувавши підхід "мир через силу", Трамп зможе створити умови для зупинення кровопролиття", – йдеться у матеріалі.

Серед вимог, які може висунути Путін:

  • формальна заборона на вступ України до НАТО;

  • обмеження чисельності українських військових сил.

Ці умови, на думку експертів, залишать Україну надзвичайно вразливою для подальших російських атак, особливо після переозброєння Кремля.

Foreign Policy попереджає, що спроба Вашингтона змусити Україну прийняти подібну угоду буде стратегічною помилкою. Успіх Кремля може надихнути Китай на застосування військової сили проти Тайваню чи інших сусідів, що значно посилить міжнародну напруженість.

Щоб уникнути подібного сценарію, експерти радять адміністрації Трампа зосередитися на зміцненні союзників і стримуванні агресора. Тільки дипломатія “через силу” може стати фундаментом для довготривалого миру.

Яким має бути план Трампа

Щоб вести переговори з позиції сили, Україні та її союзникам необхідно:

  1. Стабілізувати фронт та збільшити постачання зброї. Це включає артилерійські боєприпаси, броньовані бойові машини та протитанкову зброю.

  2. Негайно використати залишки ресурсів, які США ще можуть надати Україні, а також забезпечити постійну поставку зброї без "терміну придатності".

  3. Забезпечити фінансування через великий пакет допомоги, аналогічний Ленд-лізу часів Другої світової війни.

  4. Публічно зобов'язатися виконувати угоду про безпеку з Україною, що гарантуватиме підтримку протягом наступних 10 років.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав що у Кремлі вирішили, як пояснити росіянам результати війни проти України. Адміністрація президента вже почала навчання регіональних чиновників, щоб ті "правильно" донесли до суспільства, чому саме завершення війни має сприйматися як перемога.