Ексдиректор ЦРУ оцінив шанси на мирну угоду щодо України: чи готова РФ до компромісів
Ексдиректор ЦРУ вважає оптимальною армію у 800 тисяч військових та сумнівається в шансах на швидке припинення вогню
Україна не повинна погоджуватися на "погану угоду" під час мирних переговорів, і навряд чи цього прагнуть США чи європейські союзники. Таку позицію в інтерв’ю "Радіо Свобода" висловив генерал армії США у відставці, колишній директор ЦРУ Девід Петреус.
За його словами, потенційна мирна угода не має обмежити обороноздатність України до критичного рівня. Коментуючи можливу чисельність ЗСУ після завершення війни, Петреус зазначив, що 800 тисяч військових – це виправданий показник.
Генерал підкреслив: Київ не повинен погоджуватися на невигідні умови навіть попри складну ситуацію на фронті та атаки РФ на енергетичну інфраструктуру. Водночас він зауважив, що домовленості, досягнуті у переговорах зі США, є "цілком прийнятними", хоча й містять компроміси.
На думку Петреуса, головна проблема полягає в позиції Москви. Росія щоразу висуває нові вимоги, зокрема щодо зміни українського керівництва, демілітаризації та передачі їй укріплених міст на Донеччині.
Читайте також на порталі "Коментарі" - Росія не отримувала мирного плану щодо завершення війни в Україні, що складається з 20 пунктів, ні офіційними, ні неофіційними каналами. Про це заявив міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров.
За його словами, основу для можливого врегулювання було досягнуто ще під час зустрічі лідерів Росії та США в Анкориджі у серпні минулого року. Лавров стверджує, що тоді сторони знайшли підходи, що спиралися на американські ініціативи, які "відкривали шлях до миру" та дозволяли оперативно узгодити підсумкову угоду.