Дзвінок таки був: чому в Кремлі відхрещуються від розмови з Трампом

Під час розмови з Путіним Трамп виступав із позиції сили, тому у Кремлі вирішили спростувати проведення цієї розмови

Новообраний президент США Дональд Трамп таки дзвонив кремлівському диктатору Володимиру Путіну, про це заявив політичний експерт Олександр Кочетков з посиланням на свої джерела. За його словами, Трамп таки заявив Путіну, що війну треба припинити і почати із зупинки її ескалації. Він додав, що Трамп категорично проти залучення військових з КНДР до бойових дій на території України, а також проти ударів по енергетичній структурі з обох боків.

"Наскільки відомо, з Путіним була не дискусія, а простий обмін думками, тому Путін знов пожалівся на свої образи і згадав загрози від НАТО та врахування "реалій на землі". Від цієї розмови Кремль в особі найчеснішого на світі прес-секретаря Пєскова відхрещується, бо з позиції сили виступав саме Трамп. Це жодним чином не був ультиматум, але й ніяк не підтримка недоімперії", - відзначив Кочетков.

Окрім того, він додав, що згодом відбулася ще одна подія: Китай по дипканалам у черговий раз підтвердив Кремлю, що він за мирні переговори і проти ескалації. Ця думка співпала із дзвінком Трампа Путіну.

Швидше за все, говорить експерт, це простий збіг. Втім, додає він, у Кремлі про всяк випадок вирішили взяти невеличку паузу. Саме тому Росія спочатку підняла у повітря авіацію, яка запускає ракети різного типу по Україні як відповідь на нашу дронову атаку, а потім повернули літаки на аеродроми.

"Тим часом, продовжуються консультації за участі посередників щодо потенційної "деескалації бойових дій". Знов-таки, реальних домовленостей нема, але домовленість щодо обопільного утримання від ударів по енергоструктурі ближча за інші (окрім обміну військовополоненими і повернення тіл загиблих, але вони ведуться по іншій лінії)", - підкреслив Кочетков.

При цьому експерт нагадав, що Росія накопичила крилатих і балістичних ракет не менш ніж на три масованих удари по Україні плюс сотні "шахедів" теж різних типів. Тому гуманітарна домовленість не бити по критичній інфраструктурі була б вельми помітним кроком до можливих переговорів, додав експерт.

"Особисто я таку домовленість теоретично припускаю, а от що Кремль її виконає — ні", - підсумував Кочтеков.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, чому відбувся витік інформації у західні ЗМІ інформації про дзвінок Трампа Путіну.