Дві країни врятували Росію від "порохового голоду": ЗМІ дізналися, хто і як допогає Кремлю

КНДР постачає в Росію готові боєприпаси, а Туреччина допомагає агресору сировиною для збройового пороху.

Виробники Туреччини та Китаю внесли чималий внесок у збільшення виробництва боєприпасів в РФ, поставляючи туди необхідну сировину . Про це говорять митні декларації, які проаналізували журналісти видання The Moscow Times.

Вони повідомляють, що в Росії змогли істотно збільшити імпорт нітроцелюлози, не зважаючи на запроваджені проти неї санкції. Головні постачальники - це компанії двох країн - Туреччини і Китаю.

"З урахуванням закупленої в країнах СНД бавовняної целюлози, яку можна переробити в нітроцелюлозу, за минулий рік Росія таким чином могла зробити начинку приблизно для 700 тисяч артилерійських снарядів", – інформує медіа.

The Moscow Times стверджує, що РФ має від Туреччини майже половину всього імпорту нітроцелюлози, натомість від китайських виробників – тільки близько третини.

З Туреччини представники російських компаній в минулому році завезли понад 1,8 тис. тонн нітроцелюлози: 27% цієї речовини було вироблено в Таїланді, 6% в Німеччині, все інше нібито в самій Туреччині.

При цьому, поставки через треті країни позначились на ціні. Якщо в 2021 році один кілограм нітроцелюлози вартував в РФ близько 2,9 долара, а в 2023 році — ціна становила більше 4 доларів.

Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, що Боррель розповів, скільки Україна отримає снарядів до березня. Україна до березня отримає не всі снаряди, які їй були обіцяні Європейським Союзом, про це повідомив віце-президент Європейської комісії, високий представник Європейського Союзу з питань зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель.

За його словами, на даний момент Україні, починаючи з березня 2023 року, було надано 330 тис снарядів з обіцяного мільйона. Переважно ці снаряди були передані із європейських запасів.