Допомога Україні: чи вдасться Байдену переконати Джонсона та республіканців
Як показав український кейс, пробуксування американського лідерства змушує нервувати партнерів Штатів у всьому світі
Президент США Джо Байден у вівторок у Білому домі має намір зустрітися з лідерами Конгресу, включаючи спікера Палати представників Майка Джонсона, щоб прискорити виділення Україні пакету фінансової допомоги. Чи є надія, що вдасться переконати Джонсона винести законопроєкт, який уже підтримав Сенат, на голосування в нижній палаті? Видання "Коментарі" із цим питанням звернулося до експертів.
На кону – лідерство США
Експерт-міжнародник, співзасновник аналітичного центру "Об'єднана Україна" Антон Кучухідзе наголошує, що надія на позитивне для нас рішення є. Причому з об'єктивних причин.
По-перше, пояснює він, Адміністрація Байдена, вся Демократична партія активні у просуванні цього законопроєкту.
По-друге, є розкол у Республіканській партії, значна частина якої підтримує Україну.
По-третє, відбувається посилення міжнародних позицій нашої країни. Підписано чергові угоди про співпрацю у сфері безпеки – тепер із Італією та Канадою.
Раніше такі домовленості ми уклали з Великобританією, Німеччиною, Францією та Данією. З огляду на це США навряд чи захочуть відставати у питаннях підтримки України, зазначає експерт. Тим більше, що у відповідному законопроєкті йдеться не лише про нас, а й про Ізраїль, Тайвань, низку інших напрямів, які Штати збираються профінансувати.
Він нагадує, що раніше ми отримали від Штатів 118 мільярдів доларів. І за ту допомогу голосували як демократи, так і республіканці. Подібна двопартійна підтримка України була особливою гордістю американського парламенту. І тут реально було чим пишатися. На відміну від ситуації останнього часу.
Ситуацію ускладнює виборча кампанія, що розгортається
Телеведучий, медіаексперт, політичний оглядач Сергій Дойко розмірковує так:
Ситуацію, за словами експерта, ускладнює виборча кампанія, що розгортається. Коли ти можеш як завгодно бути згоден з представником іншої партії, але не можеш цього показати. Тому що – по іншу сторону барикад. І протистояння під вибори традиційно посилюється. Важливо показувати інші підходи, ніж опонент. Такими є правила політичної гри, констатує Сергій Дойко.
Можна наголошувати і на тому, зазначає Сергій Дойко, що після перемоги України (це не обговорюється – питання лише часу та жертв), американські компанії отримають певні преференції і у відновленні нашої країни, і загалом у заході на наш ринок. І так далі.
Читайте також на порталі "Коментарі" - чи справді США будуть з нами до кінця: які шанси отримати довгоочікувану допомогу.