Для РФ зараз немає сенсу зупинятися: що задумав Путін ідеєю про "перемир'я у небі"

Іван Ступак вважає, що наразі Росії невигідно повністю припиняти воєнні дії.

Кремлівський лідер Володимир Путін може запропонувати США тимчасове 10-денне "повітряне перемир’я". Про це в ефірі "Radio NV" розповів колишній співробітник СБУ та військовий експерт Іван Ступак.

За його словами, під час такого перемир’я Україна не атакуватиме Росію дронами, а РФ не завдаватиме ударів по українських об’єктах. Це може створити враження "великої перемоги" для Дональда Трампа.

"Путін готовий слухати і демонструє певну готовність до миру. Я не бачу сенсу вводити нові санкції, аби не зруйнувати переговорний процес. Проте наземні бої триватимуть", – пояснив експерт.

Ступак додав, що після 10 днів або навіть раніше атаки по об’єктах інфраструктури поновляться. Трамп знову може виступити з ультиматумами, а Путін отримає час для зміцнення позицій на фронтах.

"У Росії немає причин зупиняти наступ зараз, адже вони просуваються в Запорізькій та частково в Дніпропетровській областях. Для них захоплення Покровська здається легкою ціллю", – зазначив експерт.

Раніше Путін зустрівся зі спецпредставником США Стівом Віткоффом. За даними CNN, незадовго до цього Трамп сумнівався, що російський президент справді прагне завершити війну. Bloomberg також повідомляв, що пропозиція перемир’я з боку Росії може бути скоріше жестом для Трампа, ніж реальною готовністю закінчити конфлікт.

Як вже писали "Коментарі", прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан на своїй сторінці в соціальній мережі X заявив, що українські біженці в країні отримують занадто щедру допомогу, натякнувши на можливе її скорочення.