Для підтримки України створено ще одну міжнародну коаліцію: хто до неї увійшов і чим вона займається
У ОП закликають посилити тиск на РФ, щоб змусити країну-агресора зупинити практику викрадення дітей та розпочати співпрацю у питанні їх повернення
На сьогоднішній день вже 41 країна приєдналася до Міжнародної коаліції за повернення українських дітей. Про це заявила директорка Bring Kids Back UA Дар'я Зарівна.
За її словами, завдяки цьому дипломатичному майданчику вдається поєднувати зусилля, посилювати тиск на країну-агресора та будувати нові механізми співпраці. Коаліція також підтримує реінтеграційні проекти.
У ОП особливу увагу приділяють ролі коаліції таких держав, як Катар, Ватикан і Південна Африка. Їхній внесок неоціненний. Також діє Міжнародна експертна група "Bring Kids Back UA".
Вона також додала, що питання депортованих та примусово переміщених дітей не може бути предметом політичних дискусій чи торгу. Це – гуманітарний пріоритет, який має вирішуватись окремим треком, і тільки так.
Під час останніх міжнародних переговорів, зокрема у Саудівській Аравії у березні 2025 року, українська делегація чітко окреслила це питання як одну з ключових умов навіть для потенційного припинення вогню. Це також прозвучало у розмові президентів Зеленського та Трампа. Україна не дозволить, щоб питання дітей зникло з порядку денного. Бо діти – це не тема для компромісів.
Читайте також на порталі "Коментарі" - Німеччина створила нову коаліцію для допомоги Україні: чим вона займеться і хто до неї увійде.