Дефіцит в енергосистемі відсутній: як українським енергетикам це вдалося

Проблеми з електропостачанням залишаються лише в Одесі.

У понеділок потужності в енергосистемі було достатньо, щоб покрити потреби українців. Про це повідомила пресслужба “Укренерго” в Telegram, передають “Коментарі”.

Зокрема, цього вдалося досягти завдяки:


виведенню після ремонтів енергоблоків на декількох теплових електростанціях;


росту виробництва електроенергії в енергосистемі;


повені, яка інтенсифікувала роботу гідроелектростанції;


збільшенню тривалості світлового дня;


ясній погоді, які сприяють генерації з відновлюваних джерел енергії;


імпорту електроенергії зі Словаччини.


Тож станом на ранок, оскільки потужності в системі були достатніми, ліміти споживання для областей не доводились. Виняток - Одеса, де через пошкоджену мережеву інфраструктуру діють графіки погодинних відключень.


В “Укренерго” також нагадали, що Запорізька АЕС та ТЕС, Луганська ТЕС, Вуглегірська ТЕС, Каховська ГЕС, а також вітрові та сонячні електростанції наразі недоступні для українців. Загалом вони дають понад 10 ГВт. Крім того, триваючий дефіцит у системі пояснюється необхідністю проводити ремонтні роботи у зв’язку з атаками ворога.


Раніше ми повідомляли, що конфісковані російські активи в Україні продаватимуть на відкритих аукціонах. Потребу в конфіскації майна рф ніхто не ставить під сумнів, каже економіст Дмитро Яблоновський. Інше питання — що з ним робити. Держава або якимось чином його зберігає, використовує, але виникає питання: чи держава ефективний власник. Крім того, вона вже має більше 3,5 тисяч підприємств. Друга альтернатива — продати це майно. На думку фахівця, ця альтернатива правильна. Інші опитані “Коментарями” експерти піддали сумніву, що відкритий продаж цих активів під час війни принесе значні кошти.