Цього панічно боїться Путін: названа ультимативна умова переговорів з Росією
На переконання військових, перед переговорами окупаційна армія повинна залишити територію України
Українські військові категорично проти переговорів з Росією, поки російські війська не залишать українську землю. Таку позицію висловили захисники на передовій, повідомляє Reuters.
Після триденного припинення вогню, яке Росія оголосила на вихідні, але яке супроводжувалося обстрілами та наступами, українські бійці передали чітке послання президенту Володимиру Зеленському: до моменту повного виведення військ РФ не може бути й мови про переговори.
Менш ніж за годину після того, як припинення вогню формально завершилося, російський президент Володимир Путін запропонував розпочати прямі переговори з Україною. У відповідь Зеленський зазначив, що переговори можливі лише за умови беззастережного припинення вогню на місяць, що має початися з понеділка.
Один з командирів Національної гвардії, позивний "Чепа", який готував безпілотники для фіксації активності російських військ після завершення "тиші", вважає, що переговори можливі лише після повного виведення російських військ за кордони України, визначені ще у 1991 році.
"Як солдат і громадянин України, я впевнений, що переговори можливі лише після того, як Росія повністю виведе свої війська до кордонів 1991 року. Ніхто не давав Путіну права захоплювати чи поділяти наші території", — заявив він.
Цю точку зору поділяють і інші бійці з підрозділу "Чепи".
Зараз Росія утримує близько 20% території України і вимагає, щоб Київ визнав "реальність на місцях". Водночас Зеленський наголосив, що частина тимчасово окупованих територій може бути повернена дипломатичним шляхом, але офіційне визнання анексії є неможливим через Конституцію України. Тільки після встановлення режиму припинення вогню можна буде обговорювати питання територій.
Путін, у свою чергу, під час нічної пресконференції закликав повернутися до переговорів на основі угоди, укладеної в 2022 році, яка передбачала нейтральний статус України. Це суперечить чинній Конституції України, де з 2019 року закріплено прагнення до повного членства в НАТО. Позицію України підтримали лідери Великої Британії, Франції, Німеччини та Польщі, які виступили за безумовне припинення вогню, що має початися в понеділок.
Проте на практиці оголошена "тиша" виявилася фікцією. Як зазначив "Чепа", його підрозділ не помітив зниження інтенсивності бойових дій:
Портал "Коментарі" писав, що Кіт Келлог, спеціальний представник Дональда Трампа з питань врегулювання війни Росії проти України, прокоментував заяву президента РФ Володимира Путіна про можливість початку мирних перемовин без припинення бойових дій.