Ці території є клондайком рідкоземельних металів, які хоче Трамп: куди точно має прийти мир
США, щоб зменшити свою залежність від Китаю, готові активно працювати з Україною і зупинити війну
Сполучені Штати в контексті глобальної протидії Китаю шукають джерела постачання критично важливих рідкісноземельних металів, які використовуються у високотехнологічних і військових галузях, говорить військовий, політолог Віктор Таран.
За його словами, рідкісноземельні елементи є незамінними при виробництві потужних постійних магнітів. Саме їх, каже експерт, використовують у сучасних бойових системах, таких, як, наприклад, ракети, авіаційні двигуни, системи протиповітряної оборони, високотехнологічні пристрої.
Так сталось, підкреслює експерт, що Україна має значну кількість таких металів. Має їх також і Китай. Станом на зараз саме Пекін контролює до 70% видобутку та до 90% обробки рідкісноземельних елементів на глобальному рівні. А це, підкреслює Таран, дає йому потужний важіль впливу як у торговельних, так і у геополітичних відносинах.
Військовий звернув увагу на те, що геологічні дослідження показують, що значна частина світових рідкісноземельних металів знаходиться на Українському щиті. Наразі Україна у силу різних обставин не проводить їх масштабний видобуток. Втім, все ж існують перспективні родовища, зокрема в південно-західних і південних регіонах.
На його переконання, у цьому разі США зможуть зменшити залежність від китайських поставок, забезпечити виробництво оборонної продукції та високотехнологічних товарів, посилити геополітичну позицію США та її союзників у суперництві з Китаєм.
Натомість, каже Таран, Україна отримає: американські бази, американських інвесторів та доходи в бюджет та працевлаштування ветеранам, які із задоволенням будуть захищати тут іноземний капітал.
Саме тому, на його переконання, США, які зацікавлені в українських рідкісноземельних металах через їх критичне значення для оборонної та високотехнологічної промисловості, будуть максимально задіювати всі ресурси аби в Україні настав мир.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що Шольц назвав ідею Трампа щодо корисних копалин егоїстичною.