Чому Захід має надіслати військових в Україну: у чому полягає головна проблема ЗСУ

Україні дуже важливо отримати технологічну перевагу над ворогом

Війна Росії проти України продовжується. Проте з низки показників Україна все ще суттєво поступається. Чому Захід має надіслати військових в Україну? У чому полягає головна проблема української армії? Видання "Коментарі" розбиралося в цих питаннях, проаналізувавши думки експертів.

Іноземні військові могли би вивільнити наші війська

Ветеран російсько-української війни, майор запасу Олексій Гетьман в інтервʼю "Українському радіо" висловив думку, що надсилання до України іноземних військових могло б суттєво допомоги. Зокрема, вивільнити українських захисників та спрямувати їх на фронт.

"Те, що Макрон казав про іноземний легіон, то це сам Бог велить зробити. Там, по-перше, багато етнічних українців і вони мають право використовувати цей легіон в будь-яких точках земної кулі, де є небезпека для Франції. Звісно, війська партнерів потрібно долучати, оскільки це дозволить швидше перемогти зло з меншими втратами", – пояснив експерт.

За словами Гетьмана, іноземні війська могли б бути залучені до охорони кордону з Білоруссю. Він наголосив, що тут не йдеться про участь у бойових діях, до того ж Україна має право запрошувати іноземні війська. Порушень міжнародного права у цьому немає.

"Іноземні військові могли би вивільнити наші війська і спрямувати їх на ділянки фронту, де є брак особового складу. Нам би вистачило 100-160 тисяч військових, які б зайшли не на лінію фронту, а на інші посади. Нам би стало легше воювати. Західні партнери мають зрозуміти, що розгортається Третя світова війна і воювати все одно доведеться", – констатував ветеран.

Чисельної переваги у нас бути не може – ні в людях, ні в засобах, ні в БК

Адвокатка, а тепер аеророзвідниця 92-ї окремої штурмової бригади Євгенія Закревська в інтерв'ю "Громадське" зазначила, що головна проблема української армії полягає в тому, що вона досі не здобула ні технологічної, ні організаційної переваги над ворогом – йдеться як про повітря, так і про землю, проте на морі певною мірою ця перевага присутня.

"Чисельної переваги у нас бути не може – ні в людях, ні в засобах, ні в БК. Тому вкрай важливо отримати технологічну перевагу та зуміти її використати для перемоги. А тим часом усе одно потрібно стримувати противника на всій лінії фронту. І що довше в нас відсутня перевага, то дорожче таке стримування в людях", - зазначила вона.

За її словами, допомога союзників самостійно не може перетворюватися на перевагу, але вона може потенційно створити паритет.

"Створення технологічної та організаційної переваги - пріоритетне завдання командування. Це не просто високотехнологічне рішення чи продукт - "супердрон" або "чарівний БК". Це рішення і технологія, які імплементовані на полі бою і дають можливість безпечно підійти ближче, ударити далі, поцілити точніше, уразити більше", - пояснила військова.

Закревська наголосила, що такі рішення існують, проте здебільшого вони відірвані від реалій війни, а якійсь справді гарній ідеї не вистачає якісної інженерної або просторової реалізації.

Читайте також на порталі "Коментарі" - війни мало не бути: на Заході розповіли, за що зараз розплачуються українці.