Чому вихід із Кринок не зрада: чи можна було посупити інакше
Бувало, що в день ми втрачали в Кринках 5-6 човнів. І всі ж розуміють, що вони були не порожні
В мережі продовжують обговорювати інформацію про відхід ЗСУ із села Кринки, що в Херсонській області. Хоча офіційної інформації не поступало. Для багатьох в Україні саме утримання Кринок було зразком української стійкості та відваги. Чому так сталося після стільком місяців кривавих боїв? Яка необхідність такого кроку та як це вплине на окупантів? Видання "Коментарі" розбиралося в цих питання, проаналізувавши думки експертів.
Це була важка операція і дуже кривава
Військовий експерт Іван Ступак в ефірі радіо NV закликав в жодному разі не називати відхід українських військових з Кринок зрадою, бо насправді наші воїни там вже тримались за руїни.
За його словами, це селище знищувалося росіянами з використанням важкої техніки та різних видів озброєння.
Експерт наголосив, що це була важка операція і дуже кривава. Росіяни регулярно знищували і пошкоджували наші човни, які підвозили наших хлопців і коли була евакуація – на цьому етапі були втрати, а також коли переправляли боєприпаси. Тобто вони полювали регулярно за цими човнами. Бувало, що в день ми втрачали 5-6 човнів. І всі ж розуміють, що вони були не порожні. Росіяни їх знищували.
За його словами, тепер в Кринках українських військових немає. Він додав, що сьогодні боротьба точиться за острови, яких там багато, але росіянам не вдасться просто захопити ці острови.
Кринки – це сіра зона
Військово-політичний оглядач Олександр Коваленко у себе в Телеграм зазначив – інформація про те, що СОУ вийшли з Кринок – правда. За його словами, підрозділи СОУ було виведено з Кринок не сьогодні, не вчора і не тиждень тому, а набагато раніше.
Він зазначив, що Кринки вплинули на всю зону бойових дій і кожне життя, що залишилося там, зберегло десяток життів на інших напрямках.
Читайте також на порталі "Коментарі" - тепер Путін точно захоче перемир'я: The Economist назвав головну причину.