Чому Україна втратила шанс отримати Gripen: заміною чого може стати Mirage-2000
Проблемою є кількість літаків, які Київ може отримати від партнерів
Час від часу в Україні піднімають розмови про літаки Gripen та Mirage-2000, які можуть суттєво підсилити наш авіапарк. Проте мало кому відомо, що Україна свого часу відмовилася від літаків Gripen. Чому так відбулося? І заміною чого у нашому війську можуть стати Mirage-2000? Видання "Коментарі" розбиралося в цих питаннях, проаналізувавши думки експертів.
Шведи не дали б нам більше однієї ескадрильї, а це замало
Авіаексперт Анатолій Храпчинський в ефірі "Radio NV" розповів, що у 2020 році Повітряні сили опублікували інформацію, в якій визначили літак Gripen як перспективний для України.
Втім, додав експерт, Україна відмовилася від цієї ідеї через початок повномасштабної війни. За словами експерта, тоді Київ також розглядав для озброєння Повітряних сил і літаки F-16 і F-18, Eurofighter та Rafale.
Експерт зауважив, що найбільш розповсюдженим літаком, який ми могли б собі дозволити – це був F-16. Тому що їх дуже багато. Шведи не дали б нам більше однієї ескадрильї, а це замало. І на той час нам потрібно було якомога швидше отримати літак, який найбільше підходив би для наших можливостей. Швидке перенавчання, підготовка інженерного складу і технічної бази.
Нам потрібні універсальні бойові літаки
Військовий експерт, офіцер резерву ЗСУ Андрій Крамаров в ефірі Radio NV висловив думку, що французькі винищувачі Mirage-2000 можуть замінити бомбардувальник Су-24, який на сьогоднішній день ЗСУ активно використовують у війні.
За його словами, сучасні умови війни потребують від ЗСУ застосування саме універсального бойового літака.
На думку Андрія Крамарова, не виключено, що Україна може отримати модернізовані версії Mirage-2000, які працюватимуть і по повітряних цілях, в тому числі по "шахедах" та ракетах, і по наземних цілях.
Читайте також на порталі "Коментарі" - Торопець №2: БПЛА потужно вдарили ще по одному складу боєприпасів РФ.