Чому Росія і Китай хочуть продовження війни – якої помилки не можна припуститися Україні
Якщо Україна припуститься однієї помилки, вона не витримає удару РФ
Зважаючи на ту риторику, яку активно продукує російська пропаганда, Кремль серйозно налаштований на затягування війни в Україні. Путін сподівається, що Захід не встоїть у такому протистоянні, відмовившись у результаті від підтримки Києва. Якщо це так, то чому Москва постійно просуває тему про "переговори"? Хто ще, окрім Путіна, зацікавлений у тому, щоб війна тривала? Видання "Коментарі" у цих питаннях розбиралося разом із експертами.
Росії потрібен напівзаморожений конфлікт в Україні
Ветеран російсько-української війни, майор запасу ЗСУ Олексій Гетьман в інтерв'ю "Обозревателю" заявив, що через скрутне становище на фронті Росія сама і через своїх іноземних "посередників" дедалі частіше говорить про необхідність переговорів. Це робиться не для того, щоб справді припинити війну, а для того, щоб узяти паузу у війні. Цю паузу противник планує використовуватиме відновлення своїх сил.
На думку Гетьмана, російським загарбникам потрібно кілька місяців, аби підготувати резерви. Але найкращий варіант – зробити паузу у війні та перевести її у стан окопної. Ідеальний для Кремля варіант – це напівзаморожений конфлікт на півроку-рік.
За цей час, вважає майор запасу, окупанти могли б зробити висновки із власних помилок та налагодити виробництво зброї. А далі – завдавати сильних масованих ударів.
Китай, як і раніше, для Росії є найголовнішим потенційним та стратегічним ворогом
Екс-співробітник КДБ, публіцист Сергій Жирнов в інтерв'ю "УНІАН" висловив думку, що окрім Росії у затягуванні війни зацікавлений Китай. На публіці Пекін заявляє про свій нейтралітет і бажання допомогти сторонам сісти за стіл переговорів, але насправді Китай зацікавлений у тому, щоб війна в Україні тривала у млявому форматі ще багато років, тому що це виснажує РФ і ставить її на повну залежність від Китаю. Також це виснажує Захід, виснажуючи його збройні сили та можливості.
Жирнов вважає, що дружби між Росією та Китаєм у тому вигляді, в якому її сприймають, немає, а заяви про розміщення російської ядерної зброї у Білорусі – це плювок у спину Китаю.
Читайте також на порталі "Коментарі" - контрнаступ ЗСУ під питанням: що сталося після "зливу" секретних документів США.