Чому партнери знову затягують передачу F-16: кількість обіцяних літаків зменшується
Захід може боятися невдач під час роботи винищувача
В медіапросторі не перестає обговорюватися тема передачі Україні винищувачів F-16, які досі продовжують очікувати українці. Чому партнери затягують передачу F-16 для України? Що відбувається навколо передачі F-16? Видання "Коментарі" розбиралося в цих питаннях, проаналізувавши думки експертів.
Є причини, які заважають Україні швидко отримати обіцяні Заходом літаки
Керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко в інтерв’ю "Radio NV" заявив, що наразі можна озвучувати досить обережні припущення про те, що кінця літа цього року винищувачі F-16 можуть з'явитися в небі над Україною.
За його словами, є й інші причини, які заважають Україні швидко отримати обіцяні Заходом літаки.
Водночас експерт закликав не боятися цього.
Було таке враження, що весь світ розігнався для того, щоб ми якомога швидше отримали F-16
Аналітик, авіаексперт Костянтин Криволап в ефірі "Radio NV" зазначив, було багато різних повідомлень, що "наші пілоти готові, що вони вже майже вилетіли на навчання, і таке інше". Крім того, зауважив аналітик, партнери України говорили про те, що, зокрема передадуть і літаки, і обладнання для аеродромів.
Він додав, що сформовано було дві групи, які мали бойовий досвід: восьмеро хлопців навчалися в Данії разом з 50 чи 60 технічними фахівцями, які повинні були потім займатися створенням інфраструктури та обслуговуванням літаків. Крім того, зазначив Криволап, 12 пілотів з бойовим досвідом попрямували до Аризони.
Він нагадав про нещодавню заяву щодо домовленостей з Польщею про прискорення передачі Україні літаків F-16.
На його думку, в найкращому випадку Україна отримає всього не більше ніж 18 літаків.
Читайте також на порталі "Коментарі" - у Пентагоні ухвалили остаточне рішення: де Україна може застосовувати F-16.