Чому ближче до осені варто очікувати хороших новин: яке стратегічне досягнення ЗСУ
Для проведення контрнаступальних дій умови на фронті мають бути сприятливими
Незважаючи на те, що росіяни продовжують наступати, ЗСУ мають неабиякі успіхи не лише по відбиттю атаки противника. Яке стратегічне досягнення ЗСУ цьогоріч? Чи зможуть ЗСУ цього літа почати такий жаданий контрнаступ? Видання "Коментарі" розбиралося в цих питаннях, проаналізувавши сказане експертами.
Ми досягаємо результатів у повітрі
Військовий експерт, генерал-лейтенант у відставці Ігор Романенко розповів, що за цей рік Україна значно просунулась до того, щоб зробити небезпечною повітряну зону над Кримом для всіх літальних апаратів Росії.
Зокрема, за його словами, для України важливими у цьому сенсі є далекобійні ракети ATACMS і, звісно, винищувачі четвертого покоління – тобто F-16. Тоді знищених російських ППО та не лише буде ще більше.
Як досягнення Ігор Романенко відзначив те, що українськими силами оборони було знищено ЗРК "Панцир-С1" під Бєлгородом. "Панцир-С1" – це універсальна дороговартісна ППО наземного базування. Один такий ЗРК коштує близько 14 мільйонів доларів.
Як акцентував увагу Романенко, це не просто ЗРК, а ЗРГК – тобто зенітний ракетний гарматний комплекс.
Українські військові роблять все, аби завадити планам РФ прорвати східний фронт
Генерал української армії, колишній голова Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж висловив думку, що ЗСУ можуть перейти до контрнаступу наприкінці літа – на початку осені.
Генерал підкреслив, якщо умови будуть сприятливими, то Україна зможе перейти до контрнаступальних дій ближче до осені. За його словами, станом на сьогодні українські військові роблять все, аби завадити планам РФ прорвати східний фронт.
Читайте також на порталі "Коментарі" - про що говорять нові заяви Путіна: чи дійсно в РФ схвильовані через саміт миру.