Чи зможе ворог оточити і захопити Запоріжжя: генерал дав чітку відповідь

Запоріжжя – не Вугледар, його не вдасться так просто оточити і захопити

Колишній очільник Служби зовнішньої розвідки України, генерал армії Микола Маломуж заявив, що російські війська наразі не мають ресурсів для захоплення Запоріжжя, незважаючи на те, що цей напрямок є для них стратегічно важливим. Про це він розповів в ефірі каналу NTA.

За словами Маломужа, Запоріжжя привертає увагу окупантів через промислові потужності та важливі логістичні шляхи, зокрема залізниці, які використовуються для транспортування сил і засобів у Запорізьку, Херсонську області та Крим. Однак, попри загрозу, російська армія не має достатніх можливостей для штурму міста.

Експерт повідомив, що на віддалених підступах до Запоріжжя зосереджено угруповання противника чисельністю 30-40 тисяч осіб. При цьому російські військові не сформовані в єдину ударну силу, що робить їхні дії менш ефективними.

"На даний момент я не бачу готовності РФ до стратегічного наступу на Запоріжжя, хоча підготовка до можливих атак залишається актуальною", – пояснив генерал.

Маломуж наголосив на важливості створення потужних оборонних укріплень навколо Запоріжжя, таких як на Харківщині, Дніпропетровщині та довкола Києва. Він вважає, що багатоярусні бетонні споруди зможуть значно ускладнити дії ворога.

"Я вважаю, що Запоріжжя ворог не візьме. Це, наприклад, не Вугледар або інше невелике місто, яке розташоване близько від фронту. Запоріжжя - це величезний мегаполіс, з величезними можливостями і, тим паче, маємо там досить серйозні сили. Думаю, ворог не зуміє там організувати навіть тактичних наступальних операцій, тим паче - стратегічних з оточення, захоплення", - резюмував Маломуж.

Він також зауважив, що наразі основними цілями російської армії залишаються Курахове, Покровськ, Часів Яр, райони Харківщини, зокрема поблизу Куп'янська, та Курський напрямок.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що російське угруповання "Дніпро" на Запорізькому напрямку налічує близько 90 тисяч військових і має безперебійну логістику, зокрема завдяки залізничному сполученню вздовж північного узбережжя Азовського моря.