Чи зможе РФ вибити ЗСУ з Курщини до кінця року: як ми намагаємося перехитрити ворога
Утримання ЗСУ територій РФ буде для України важливим фактором під час перемовин
На території Курської області РФ ЗСУ продовжують свою операцію, незважаючи на те, що росіяни лише посилюють контрнаступ. Чи зможе РФ вибити ЗСУ з Курщини до кінця року? Чому ЗСУ використовують на Курщині тактику, яка схожа з партизанською? Видання "Коментарі" розбиралося в цих питаннях, проаналізувавши думки експертів.
Зараз Сили оборони контролюють територію площею понад 600-700 квадратних км
Співзасновник та виконавчий директор Українського центру безпеки та співпраці Дмитро Жмайло в ефірі каналу "Еспресо" зазначив, що ситуація на Курщині залишається важкою.
За його словами, не дивлячись на те, що російські окупанти змогли повернути контроль над частиною Курщини, українські війська продовжують утримувати значну територію РФ.
Експерт додав, що на цьому напрямку загарбники застосовують тактику м'ясних штурмів, які майже не зупиняються. Крім того, вони намагаються прорвати оборону ЗСУ за допомогою механізованих штурмів.
Аналітик зазначив, що у Курській області бойові дії ведуть одні з найкращих українських підрозділів, які використовують західну техніку. Крім того, з боку РФ під час бойових дій на повну не запрацювали північнокорейські війська.
Ми ведемо оборону не в позиційний спосіб
Ветеран російсько-української війни, майор запасу Олексій Гетьман в ефірі каналу "Київ24" зазначив, що на Курщині ЗСУ ведуть війну, схожу за тактикою з діями партизанських загонів, і завдяки цьому протистоять ворогу, що переважає по чисельності в 10 разів, і контролюють чималу територію.
За словами експерта, ми ведемо оборону не в позиційний спосіб. Є декілька видів оборони. Оборона може бути не тільки позиційною, як це, наприклад, на Покровському напрямку на Донеччині, коли ми тримаємо позиції в певних фортифікаціях і якщо доводиться відходити, то відходимо на нові позиції. Крім такої, є ще маневрена, мобільна, точкова оборона, тобто оборона, яка не передбачає чіткої лінії розмежування. Робиться для того, щоб завдати максимальної шкоди ворогу, переміщуючись, уникаючи лобових зіткнень з переважаючими силами. На Курщині саме таким чином ЗСУ і діють.
Експерт пояснює, динамічна ситуація полягає в тому, що ми переміщуємось та уникаємо бойових зіткнень, але примушуємо ворога тримати там велику кількість своїх сил.
На його переконання, росіяни навряд чи зможуть виконати наказ глави Кремля Володимира Путіна відбити Курщину до 20 січня 2025 р., якщо не збільшать там вагомо свої сили.
Читайте також на порталі "Коментарі" - ЗСУ знищили "жирну" ціль в Курській області: деталі.