Чи здатний Китай зупинити війну в Україні: чому знову просуває мирний кейс
В умовах санкцій КНР відмінно заробляє на постачанні агресора товарами та отримує з РФ дешеві вуглеводні
Китай відновив активність щодо кейсу переговорів між Росією та Україною. Спецпредставник КНР Лі Хуей побував уже у Москві та Києві. Запевняє, що провів "відверті та дружні" переговори. Також Китай заявив про намір зібрати міжнародну конференцію, на якій були б розглянуті різні варіанти мирних планів для врегулювання "кризи в Україні" (як КНР вважає за краще називати російсько-українську війну). Про що говорять подібні рухи та заяви – до чого можуть призвести? Портал "Коментарі" із цим питанням звернувся до експертів.
Пекін може змусити Москву припинити агресію протягом 24 годин
Політолог, боєць підрозділу ГРІМ, 41 омбр Кирило Сазонов наголошує, що останніми днями ми бачимо різку активізацію "мирних ініціатив" щодо організації переговорів між Україною та Росією.
Він нагадує, що Зеленський привселюдно пояснив Ердогану, що Україна підтримає великий мирний саміт різних держав, але без участі Росії. Що ми готові разом розробляти мирний план і поставити Москву перед фактом. Або виконує, або стикається з тотальним бойкотом.
Отже, підсумовує експерт, Пекін зацікавлений у "продовженні кривавого банкету".
Важливо, щоб Китай взяв участь у Глобальному саміті миру
Політолог, кандидат філософських наук Олександра Решмеділова звертає увагу, що спецпредставник КНР відвідав не лише Київ та Москву, а й Європу. Були зустрічі з французами, німцями, поляками. Залітав він і до штаб-квартири ЄС у Брюсселі.
При цьому, продовжує вона, важливо розуміти, що Україна постійно спілкується з Китаєм. Так, нещодавно відбулася зустріч голів наших МЗС на полях Мюнхенської безпекової конференції.
На її думку, важливо, щоб Китай взяв участь у Глобальному саміті миру, який планується провести у Швейцарії. На жаль, представники КНР не завжди є присутніми на майданчиках, які ініціює Україна.
Від Китаю бачимо лише маневри
Політичний експерт Сергій Таран розмірковує так:
Проте, констатує він, інтерес КНР не в тому, щоб війна швидко закінчилася перемогою України та Західного світу. Китаю цікавіше, щоби у російсько-українській війні виграв Китай, пояснює Сергій Таран. А для цього йому потрібне ослаблення РФ, що робить її абсолютно залежною від КНР. Плюс – демонстрація того, що Захід нездатний виграти у цьому протистоянні.
А поки що, зазначає він, з боку КНР ми чуємо лише декларації, без реальних кроків в ім'я миру, натомість із підтримкою російської економіки, без приєднання до санкцій, без координації своїх зусиль із Заходом.
Читайте також на порталі "Коментарі" - Китай збільшує військовий бюджет до рекордного рівня: кому тепер варто бути напоготові.