Чи зайдуть окупанти у Дніпропетровську область: чи є загроза безпосередньо для Дніпра

Без повної окупації Донецької області окупантам рухатися далі буде "дуже важко"

Росіян продовжують просування в Донецькій області. Саме тому почастішали розмови про те, що ворог може за декілька дні бути на кордоні Дніпропетровської області. Чи зайдуть окупанти в Дніпропетровську область? Чи є загроза безпосередньо наступу РФ на Дніпро? Видання "Коментарі" розбиралося в цих питаннях, проаналізувавши думки експертів.

Навряд чи росіяни будуть вклинюватися на територію Дніпропетровщини

Засновник БО "Реактивна пошта", військовий експерт Павло Нарожний в ефірі Українського Радіо зазначив, що лінія фронту в Україні дуже довга, і ворог не може тиснути одночасно по всіх напрямках, хоча якщо окупанти зосередяться на одній ділянці, то зможуть її "протиснути" і піти далі.

"Але, якщо вони (росіяни – ред.) вийдуть, наприклад, на адміністративну межу Дніпропетровщини, то далі їм йти буде дуже важко, тому що в них в тилу залишиться велике українське угруповання. Окупантам доведеться спочатку вирішити цю проблему – Словʼянсько-Краматорську агломерацію, де величезна кількість населення, один населений пункт перетікає в інший, де у всіх населених пунктах їм доведеться вести міські бої, а це дуже важко", - пояснив експерт.

На думку Нарожного, навряд чи росіяни будуть вклинюватися на територію Дніпропетровщини, "залишаючи за спиною велике українське угруповання, яке може завдавати ударів, а на деяких ділянках — тактично посилювати свою ситуацію".

Експерт підкреслив, що без повної окупації Донецької області окупантам рухатися далі буде "дуже важко".

Росіяни теж виснажуються

Військовий експерт Олексій Гетьман в ефірі "Українського радіо" розповів, що наразі не варто хвилюватися через те, що російські окупанти скоро опиняться біля Дніпра.

"До Дніпра їм ще дуже далеко. Хвилюватися через те, що вони невдовзі опиняться біля Дніпра, не варто. На жаль, вони справді просуваються постійно, але роблять це не швидко. З лютого 2024 року вони з Авдіївки просунулися на захід вглиб нашої території на 50 км. Багато це чи мало, кожен вирішує для себе сам. Але з військової точки зору, при таких втратах це - не суттєве просування", - підкреслив оглядач.

Гетьман наголосив, що не слід чекати на те, що загарбники почнуть просуватися швидше, адже їхній наступ навпаки уповільнюється.

"Бо вони теж виснажуються, а ми в свою чергу посилюємо наші можливості. До адміністративних кордонів Дніпропетровської області залишилося декілька кілометрів, але очікувати, що вони підійдуть до Дніпра, не варто", - запевнив експерт.

Читайте також на порталі "Коментарі" - на Дніпропетровщині будують оборонні споруди: чи вкладаються у терміни.