Чи вистачить Україні снарядів зупиняти Росію: чому важливо будувати лінії оборони

Якщо зараз не облаштувати належні оборонні споруди на фронті, то можуть виникнути нові проблеми

Якщо з перших днів 2023 року в Україні всі скрізь говорили про контрнаступ, то 2024 року скрізь звучить тема переходу України в оборону. Чи справді так гостро постає питання побудови потужних ліній оборони? Чи вистачить Україні снарядів зупиняти Росію? Видання "Коментарі" розбиралося в цих питаннях, вивчивши думки експертів.

Контрнаступ уперся у зміцнення ворога

Військовослужбовець Роман Гасько у Facebook висловив думку, що Україні слід зайнятися потужним облаштуванням ліній оборони на фронті, щоб не програти війну. За допомогою бетону та арматури потрібно будувати укріплення не над, а під землею, і за 20-40 км углиб від нинішньої лінії фронту.

Військовий розповів, що коли Сили оборони України звільняли території держави у 2022 році, то були вражені фортифікаційними спорудами російських окупантів на фронті. У ворога були бліндажі на два поверхи, окопи в кращих традиціях Першої світової війни, доти та капоніри, закопані в землю кунги та контейнери. І все це обшите деревом, з дверима на завісах, сходами та всякими переходами. Були навіть підземні сауни і т. д. Все це загарбники збудували фактично на лінії фронту та за лічені тижні та місяці.

Роман Гасько продовжив, що після цього почався "відомий, широко анонсований контрнаступ літа 2023 року". Під час нього українські війська вперлися в інженерні споруди ворога, і це було не в урбанізованому просторі, а серед безмежних степів українського півдня. Зрештою ЗСУ не вдалося прорвати оборону ворога.

"І ось зараз, оскільки ми продовжуємо бути тупим неповоротким слоном, від нас відтягують черговий шматок – Авдіївку. Те, що її візьмуть росіяни, викликає сумніви хіба що у коматозника, який лежить під ШВЛ десь із 2021-го року. Але що чи готова лінія оборони за Авдіївкою?! Як там справи з облаштуванням позицій на підступах до Курахового, Костянтинівки та Покровська?" – звернув увагу Гасько.

Він зазначив, якщо викопані тракторами рови сирої землі – це і є облаштування ліній оборони у розумінні керівництва держави, тоді ситуація погана.

Ми змушені досить серйозно заощаджувати боєприпаси

Військово-політичний оглядач групи "Інформаційний опір" Олександр Коваленко в ефірі ТСН розповів, що Україна зараз перебуває в такій ситуації, коли змушена досить серйозно економити боєприпаси.

"Ця економія є наслідком того, що наші партнери, наприклад США, недопоставляють нам необхідної кількості боєприпасів, щоб тримати паритет із росіянами. Хоча й до того ми не мали особливого паритету. Ми маємо проблематику із боєприпасами", - заявив Олександр Коваленко.

За його словами, Європа з самого початку заявляла, що не може виготовити для нас мільйон боєприпасів, потім сказала, що здатна. Усі ці моменти впливають на можливості наших військ реагувати на загрозу під час штурмів росіян.

"Економія – це не просто економія, бо не вистачає. Економія – це і те, що ми маємо розраховувати на те, що через деякий час, можливо, нам ці снаряди та ці постріли знадобляться на інших напрямках, ми маємо не лише відправляти на передову, а й формувати резерв. Саме через це і виникає відповідний дефіцит", – наголосив експерт.

Читайте також на порталі "Коментарі" - чи варто знижувати мобілізаційний вік до 25 років і нижче: чи можуть опинитися у ЗСУ 18-річні.